XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.07.2022r

 

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   19   CZERWCA   2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek, 18 lipca, wspomnienie świętego Szymona z Lipnicy, kapłana;
  • w środę, 20 lipca, wspomnienie błogosławionego Czesława, kapłana;
  • w czwartek, 21 lipca, wspomnienie świętego Apolinarego, biskupa i męczennika;
  • w piątek,22 lipca, wspomnienie świętej Marii Magdaleny;
  • w sobotę, 23 lipca, święto świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Dziś witamy w naszej wspólnocie parafialnej diakona Krzysztofa Gniotka, uczestnika XXX Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej  na Jasną Górę. Po każdej  Mszy Świętej będziemy mogli przekazać nasze intencje, a także wesprzeć pielgrzymów swoimi ofiarami składając je do puszki przy kościele.

Poświęcenie pojazdów ku czci świętego Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących będzie za tydzień, w niedzielę, 24 lipca po każdej Mszy Świętej.

Kancelaria parafialna w lipcu i w sierpniu będzie czynna w soboty, w godzinach 9.00 – 12.00(oprócz pierwszej soboty miesiąca, 6 sierpnia od 10.00 – 12.00). Nie dotyczy spraw związanych z pogrzebem i wezwaniem do chorego.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Łukasz Karol Kotyński, kawaler i Monika Cyganowska, panna, oboje zamieszkali na terenie naszej parafii – zapowiedź pierwsza.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między nupturientami zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności świętej pamięci Romualda Komorek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.