XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.07.2022r

 

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   19   CZERWCA   2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek, 25 lipca, święto świętego Jakuba Apostoła;
  • we wtorek, 26 lipca, wspomnienie świętego Joachima i świętej Anny, Rodziców Najświętszej Marii Panny oraz Dziadków Pana Jezusa, dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom i osobom w podeszłym wieku;
  • w czwartek, 28 lipca, wspomnienie świętego Charbela Makluf, kapłana;
  • w piątek, 29 lipca, wspomnienie świętych: Marty, Marii i Łazarza, przyjaciół Pana Jezusa.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Na wsparcie pielgrzymów XXX Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę do puszek złożono ofiarę w wysokości 3.990 zł. Bóg zapłać w imieniu obdarowanych. Od czwartku 28 lipca rozpoczyna się pielgrzymka piesza i nasza modlitwa za pielgrzymów po każdej Mszy Świętej.

Dziś poświęcenie pojazdów ku czci świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

Prabuckie Centrum Kultury i Sportu zaprasza na kolejną imprezę plenerową „Lwy Artystycznie”, przy naszej fontannie i przy katedrze, w sobotę 30 lipca od godziny 15.00. Szczegóły na plakatach. Msza Święta o godzinie 18.00 będzie odprawiona w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Andrzeja Apostoła .

Kancelaria Parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna tylko w soboty od godziny 9.00 do godziny 12.00(z wyjątkiem 6 sierpnia 10.00-12.00).

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Łukasz Karol Kotyński, kawaler i Monika Cyganowska, panna, oboje zamieszkali na terenie naszej parafii – zapowiedź II.

Kto by wiedział  o przeszkodach jakie występują między narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy naszej parafii.

Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Irena Wisińska i śp. Roman Jura. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.