Ogłoszenia parafialne – IX Niedziela Zwykła 29.05.2016.

1. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy za piękne przygotowanie ołtarzy i cieszymy się,
    że coraz więcej Parafian dekoruje swoje okna, dając w ten sposób świadectwo swojej miłości do Jezusa Eucharystycznego.
  2. Dzisiaj Majówka wyjazdowa w Gontynie wyjazd o 16:30.
  3. Miesiąc czerwiec poświęcony jest w naszej Ojczyźnie szczególnemu nabożeństwu
    do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o g. 17:30 w Katedrze.
  4. W piątek Uroczystość Serca Jezusowego, Msze św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 7:00
    i 15:00 w kościele św. Andrzeja i w Katedrze o 17:30. Jest to I piątek miesiąca, do południa odwiedzimy chorych, okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
  5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych
    o g. 9:00
  6. Jako dar wdzięczności za łaskę I Komunii św. organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Najświętszej Eucharystii do Glotowa k. Dobrego Miasta. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, a także wszystkich chętnych w sobotę 18 czerwca. Wyjazd o g. 8 rano, koszt 20 zł, zapisy u Pana Antoniego.
  7. Rok temu, dokładnie 25.kwietnia trzęsienie ziemi w kilka sekund odebrało życie tysiącom Nepalczyków, a miliony ludzi zostało rannych lub straciło dach nad głową. Do tej pory pomoc rządowa nie dotarła w wiele miejsc, dlatego grupa studentów medycyny Collegium Medicum z Bydgoszczy postanowiła wyruszyć tam w sierpniu i wrześniu br., aby dostarczyć najpotrzebniejsze wsparcie poszkodowanym. Wśród wolontariuszy jest również nasz parafianin. W nastepną niedzielę (5.czerwca), po każdej Mszy św. wolontariusze projektu „Szansa dla Nepalu” będą zbierać pieniądze na zakup i dostarczenie przede wszystkim środków medycznych do Nepalu. Za każdą pomoc z całego serca dziękujemy!
  8. Łukasz zaprasza wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej
    na spotkanie organizacyjne we czwartek na godzinę 19:45 do salek parafialnych przy kościele św. Andrzeja.
  9. Ks. Mirek Bułecki Proboszcz z Trumiejek organizuje pielgrzymkę do Czech i Austrii od 13 do 18 czerwca, koszt 1200 zł i 100 Euro, informacje i zgłoszenia pod numerem 604 279 771
  10. Zapowiedzi:

Piotr Turek, kawaler zam. w Prabutach i Katarzyna Tomaszewska, panna, zam. w Jakubowie, zapowiedź II

1. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Władysława Kapelę