Drodzy Parafianie i Dobrodzieje Parafii.

                   Drodzy Parafianie i Dobrodzieje Parafii.

          Przekazuję Wam ważną informację. W poniedziałek 24 lipca otrzymaliśmy jako parafia promesę z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków „Polski ład dla kultury” na renowację wnętrza katedry.

Dotacja ta wynosi 490.000 zł., jednak wymaga ona od nas zebrania 10%  w/w kwoty czyli ok. 50.000 zł. na tzw. wkład własny oraz na opłacenie wykonanych projektów.

Nasi Dziadkowie i Rodzice 40 lat temu odbudowali z ruin katedrę, my dziś możemy dokończyć dzieła. Dlatego zwracam się do Was wszystkich z prośbą o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Na początku proponuję dobrowolną zbiórkę pieniędzy w niedzielę 6 sierpnia po każdej Mszy Świętej, a także dobrowolne wpłaty na parafialne konto bankowe nr 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040 w Banku Spółdzielczym w Prabutach. Można też posłużyć się darowizną na cele kultu religijnego i odliczyć kwotę max. 6%  od swojego dochodu/przychodu, korzystając z przelewu bankowego.

Również w miejscowościach należących do naszej parafii odbędą się  zbiórki pieniędzy. Jeżeli zajdzie taka potrzeba to i ulicami naszego miasta.

Wszystkim Wam z góry dziękuję za okazane wsparcie.

Z wyrazami szacunku

Ksiądz Proboszcz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.