V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023r

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Słowa Ewangelii według Świętego Jana(J11, 3-7. 17. 20-27. 33b-45)

Łazarza posłały do Jezusa wiadomość: «Panie, oto choruje ten, którego Ty kochasz». Jezus, usłyszawszy to, rzekł: «Choroba ta nie zmierza ku śmierci, ale ku chwale Bożej, aby dzięki niej Syn Boży został otoczony chwałą». A Jezus miłował Martę i jej siostrę, i Łazarza. Gdy posłyszał o jego chorobie, pozostał przez dwa dni tam, gdzie przebywał. Dopiero potem powiedział do swoich uczniów: «Chodźmy znów do Judei». Kiedy Jezus tam przybył, zastał Łazarza już od czterech dni spoczywającego w grobie. Kiedy więc Marta dowiedziała się, że Jezus nadchodzi, wyszła Mu na spotkanie. Maria zaś siedziała w domu. Marta więc rzekła do Jezusa: «Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł. Lecz i teraz wiem, że Bóg da Ci wszystko, o cokolwiek byś prosił Boga». Rzekł do niej Jezus: «Brat twój zmartwychwstanie». Marta Mu odrzekła: «Wiem, że powstanie z martwych w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym». Powiedział do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?» Odpowiedziała Mu: «Tak, Panie! Ja mocno wierzę, że Ty jesteś Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat». Jezus wzruszył się w duchu, rozrzewnił i zapytał: «Gdzie go położyliście?» Odpowiedzieli Mu: «Panie, chodź i zobacz!» Jezus zapłakał. Żydzi więc mówili: «Oto jak go miłował!» Niektórzy zaś z nich powiedzieli: «Czy Ten, który otworzył oczy niewidomemu, nie mógł sprawić, by on nie umarł?» A Jezus, ponownie okazując głębokie wzruszenie, przyszedł do grobu. Była to pieczara, a na niej spoczywał kamień. Jezus powiedział: «Usuńcie kamień!» Siostra zmarłego, Marta, rzekła do Niego: «Panie, już cuchnie. Leży bowiem od czterech dni w grobie». Jezus rzekł do niej: «Czyż nie powiedziałem ci, że jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Bożą?» Usunięto więc kamień. Jezus wzniósł oczy do góry i rzekł: «Ojcze, dziękuję Ci, że Mnie wysłuchałeś. Ja wiedziałem, że Mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie tłum to powiedziałem, aby uwierzyli, że Ty Mnie posłałeś». To powiedziawszy, zawołał donośnym głosem: «Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!» I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce przewiązane opaskami, a twarz jego była owinięta chustą. Rzekł do nich Jezus: «Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić». Wielu zatem spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    26   MARCA   2023

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej księdza kanonika Juliusza Czapiewskiego i prosimy o przeprowadzenie dla nas rekolekcji, które mają przygotować nasze serca na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym.

Dzisiaj o godzinie 15.00 warsztaty dla narzeczonych w sali domu parafialnego, przy ul. Grunwaldzkiej 2.

W ramach jałmużny postnej dziś możemy się zaopatrzyć w świece wielkanocne na stół świąteczny, a także zrealizować paczkę z „jajka radości” do przyszłej niedzieli (2 kwietnia).

            Plan rekolekcji: od 27 do 29 marca (poniedziałek, wtorek i środa) godziny Mszy Świętych z naukami

  • w kościele: 7.00 i 12.00,
  • w katedrze 16.30 i 18.00;
  • dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania w poniedziałek i we wtorek spotkania w katedrze o godzinie 19.15.
  • Spowiedź Święta w poniedziałek, wtorek i środę na około pół godziny przed każdą Mszą Świętą, w konfesjonale oprócz nas, będą kapłani z naszego dekanatu prabuckiego.

Podczas rekolekcji w poniedziałek i środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Ze względu na Nocną Drogę Krzyżową, która rozpoczyna się od katedry, a kończy w kościele parafialnym, wszystkie nabożeństwa i Msze Święte w piątek 31 marca (poza Mszą Świętą o godzinie 7.00) będą odprawione w katedrze.

W tym tygodniu I sobota miesiąca 1 kwietnia,. Po porannej Mszy Świętej wystawienie  Najświętszego Sakaramentu, a o godzinie 9.00 Msza Święta dla Wspólnoty Żywego Różańca w intencji róży „świętego Wojciecha”.

Za tydzień  2 kwietnia Niedziela Palmowa, Msze Święte rozpoczynamy od poświęcenia palm i procesji wokół świątyni (chyba, że nie będzie pogody).

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Karol Skrzypek, kawaler, Sabina Palińska, panna, oboje zamieszali na terenie naszej parafii, zapowiedź I;

Łukasz Michał Romanowicz, kawaler, zamieszkały na terenie parafii świętego Kazimierza w Koszalinie, oraz Magdalena Daroszewska, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii, zapowiedź I

 Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00

Ten wpis został opublikowany w kategorii Intencje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.