IV NIEDZIELA ADWENTU LAETARE – 18.12.2022r

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 1, 18 – 24)

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienna za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: ”Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”. A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy ”Bóg z nami”. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.

Oto słowo Pańskie

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE     18    GRUDNIA    2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w sobotę, 24 grudnia, Świętych Adama i Ewy, pierwszych rodziców (adamah – „ziemia” – powstał ulepiony z ziemi, ada-mu „mój ojciec” oraz hawah – „życie”, „pramatka wszystkich żyjących”;
  • w poniedziałek, 26 grudnia, święto Świętego Szczepana, diakona i pierwszego męczennika.

Wieczorne Msze Święte w dniach 21, 22, 23 grudnia (środa, czwartek i piątek) zostaną odprawione w kościele parafialnym, ze względu na świąteczne dekorowanie katedry.

W Wigilię Narodzenia Pańskiego w sobotę 24 grudnia porządek Mszy Świętych:

• w kościele o godzinie 7.00,
  • w katedrze pasterka o godzinie 22.00 i o północy.
  • W kaplicy w Sypanicy Msza Święta Pasterska o godzinie 21.00.

W I Dzień Świąt Bożego Narodzenia w niedzielę 25 grudnia nie ma Mszy Świętej w kościele o godzinie 7.00. Rozpoczynamy o godzinie 9.00 w katedrze.

W II Dzień Świąt w poniedziałek 26 grudnia rozpoczynamy Msze Święte od godziny 7.00. Wysłuchamy Listu Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ofiary z tacy przeznaczone na potrzeby tej katolickiej uczelni.

Pamiętajmy o naszej polskiej tradycji, aby godnie przeżyć wieczór  wigilijny zachowując takie zwyczaje jak: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie Pisma Świętego i śpiew kolęd.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Jan Raczkowski i śp. Halina Szenfeld. ” Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00