XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.08.2022r

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   07 SIERPNIA   2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • poniedziałek, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa świętego Jana Chrzciciela;
  • czwartek, 1 września, 83 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętamy o modlitwie;
  • sobota, 3 września, wspomnienie świętego Grzegorz Wielkiego, papieża i doktora kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolno-katechetycznego 2022/2023 w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i katechetów będzie odprawiona w czwartek 1 września o godzinie 8.00 w kościele parafialnym. Zapraszamy.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca września.

W piątek 2 września odwiedziny chorych w domach od godziny 9.00.

W sobotę 3 września po porannej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie do Matki Bożej, a o godzinie 9.00 Msza Święta dla wspólnoty Żywego Różańca w intencji róży pod wezwaniem świętej S. Faustyny Kowalskiej.

W przyszłą niedzielę 4 września miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Pierwsza rocznica śmierci wieloletniego proboszcza i dziekana Prabut księdza infułata Jana Oleksego przypada w poniedziałek 5 września. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godzinie 18.00 do katedry, a po Eucharystii odsłonimy epitafium ku jego pamięci.

Mamy już Księgę Intencji Mszalnych na rok 2023. Obecna księga już jest zapełniona intencjami do końca roku 2022. W KPK kan. 905 par.1 czytamy: „Eucharystię nie wolno kapłanowi odprawić lub koncelebrować więcej niż jeden raz w ciągu dnia” oraz kan. 905 par.2 czytamy: „Biskup dla słusznej przyczyny duszpasterskiej może zezwolić kapłanom na binację i trynację w niedzielę i święta nakazane.”

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Jakub Kruszczyński, kawaler zamieszkały w naszej parafii i Dagmara Sierocka, panna zamieszkała w parafii pod wezwaniem Ciała i Krwi Pańskiej w  Smętowie Granicznym – zapowiedź druga.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie występują pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy naszej parafii.

Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Andrzej Kotański. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.