XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.08.2022r

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   07 SIERPNIA   2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek, 8 sierpnia, wspomnienie świętego Dominika, zakonnika i kapłana;
  • we wtorek, 9 sierpnia, święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
  • w środę, 10 sierpnia, wspomnienie świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  • w czwartek, 11 sierpnia, wspomnienie świętej Klary, dziewicy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dzisiejsza taca z całej niedzieli jest przeznaczona na ramy do obrazu, medalion i na medaliki z podobizną Matki Boskiej Kaźmierskiej. 15 sierpnia na święto Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej mały odpust ku Jej czci. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane tylko w kościele parafialnym przed cudownym obrazem.

W czwartek, 11 sierpnia, na Jasną Górę wchodzi Elbląska Pielgrzymka Piesza i wjeżdża Elbląska Pielgrzymka Rowerowa.

Czwarte Nabożeństwo Fatimskie w sobotę, 13 sierpnia, Msza Święta o godzinie 18.00 w katedrze, później różaniec i procesja z feretronem Matki Bożej do kościoła Parafialnego.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Jarosław Połeć, cywilnie związany oraz Krystyna Anders-Połeć, cywilnie związana, oboje zamieszkali na terenie  parafii pod wezwanie Jana Pawła II w Gdańsku – zapowiedź pierwsza.

Jeremiasz, Piotr Przechadzki, kawaler, zamieszkały na terenie naszej parafii oraz Paulina Salamon, panna zamieszkała na  terenie parafii pod wezwaniem świętej Urszuli Ledóchowskiej w Malborku – zapowiedź pierwsza.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie występują między narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Janina Rojczyk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…