XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022r

+Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza  (Łk 9, 18-24)

Gdy Jezus modlił się na osobności, a byli z Nim uczniowie, zwrócił się do nich z zapytaniem: «Za kogo uważają Mnie tłumy?»

Oni odpowiedzieli: «Za Jana Chrzciciela; inni za Eliasza; jeszcze inni mówią, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał».

Zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?»

Piotr odpowiedział: «Za Mesjasza Bożego».

Wtedy surowo im przykazał i napominał ich, żeby nikomu o tym nie mówili. I dodał: «Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; zostanie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie».

Potem mówił do wszystkich: «Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa».

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   19   CZERWCA   2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w czwartek, 23 czerwca, Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, przeniesiona z piątku; Dzień Ojca; kończy się Tydzień Eucharystyczny (dawna Oktawa Bożego Ciała)
  • w piątek, 24 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • w sobotę, 25 czerwca, Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Podziękowania za Uroczystość „Bożego Ciała” kieruję do wszystkich uczestników procesji czyli parafian i przybyłych gości; do wszystkich tych osób, które były zaangażowane podczas procesji: funkcjonariuszom policji, strażakom ZOSP MiG Prabuty (Kołodzieje, Sypanica i Prabuty), Rycerzom Kolumba, dzieciom komunijnym z rodzicami i katechetkami, Służbie Liturgicznej Ołtarza, szafarzom Eucharystii; dziękuję także P. Maciejowi naszemu organiście, P. Arkadiuszowi naszemu kościelnemu; wszystkim tym, którzy przygotowali ołtarze polowe mieszkańcom bloku patronackiego przy ul. Rynek, druhom MOSP w Prabutach przy ul. Kwidzyńskiej, grupom modlitewnym przy ul. Warszawskiej: Odnowie w Duchu Świętym, Akcji Katolickiej, Rycerzom Kolumba, Żywemu Różańcowi, Parafialnemu Zespołowi Caritas; za nagłośnienie  PCKiS; wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty przy kościele (zebraliśmy 1003 zł) i bezpośrednio przy poszczególnych ołtarzach, dziękuję także osobom, które przyniosły kwiatki do sypania dla dziewczynek. Jeżeli kogoś pominąłem to przepraszam. Wszystkim składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapraszamy dzieci i rodziców na „parafiadę” w sobotę 25 czerwca od godziny 14.00 na placu przy katedrze. Dlatego też zwracamy się z prośbą do wszystkim osób dobrej woli o upieczenie ciasta. Będą zjeżdżalnie, różne gry i zabawy, muzyka na żywo, gastronomia, ognisko, kiermasz książek i wiele innych atrakcji, nie wspomnę o popcornie.

Nabożeństwa czerwcowego nie będzie w sobotę 25 czerwca ze względu na odprawianą w tym czasie Mszę Świętą z sakramentem małżeństwa. Do indywidualnego odmówienia.

Msza Święta wieczorna o godzinie 18. 00 w sobotę 25 czerwca wyjątkowo w kościele parafialnym ze względu na „parafiadę” przy katedrze.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mateusz Jerzy Chuderski, kawaler oraz Anna Urszula Gałgańska, panna oboje zamieszkali na terenie naszej parafii – zapowiedź II.

Daniel Jerzy Dąbrowski, kawaler oraz Aleksandra Meller, panna oboje zamieszkali na terenie parafii pod wezwaniem Świetego Maksymiliana w Warszawie- zapowiedź I

Marcin Sylwester Kamiński, kawaler oraz Magda Małgorzata Katan oboje zamieszkali na terenie parafii p0d wezwaniem Świętego Szymona i Judy Tadeusza w Starym Targu – zapowiedź I

Łukasz Robert Bakaj, kawaler, zamieszkały na terenie parafii pod wezwaniem Świętego Stanisława Kostki w Rodowie oraz Michalina Mazurkiewicz, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii- zapowiedź I

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Jan Kulmanowski. „Wieczny odpoczynek racz jemu dać Panie…”.

poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12