Ogłoszenia parafialne – II Niedziela po Bożym Narodzeniu 03.01.2015.

  1. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i comiesięczne czuwanie do Katedry po Mszy św. o godz. 18:00.
  2. Zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej
    na spotkanie w poniedziałek o g. 18:30
  3. W środę Uroczystość Objawienie Pańskiego – Trzech Króli. Msze Św. sprawujemy jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. błogosławimy kredę, którą piszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Królów K+M+B+2016, jako świadectwo i znak przynależności do Chrystusa i Kościoła. Można także zgodnie ze starożytną tradycją chrześcijańską napisać litery C+M+B+2016 co jest skrótem chrześcijańskiego zawołania w języku łacińskim „Christus Mansionem Benedicat” – „Niech Chrystus błogosławi ten dom”.

Po Mszy św. o g. 13:00 w kościele św. Andrzeja wyruszamy w kierunku Rynku przebrani za królów, rycerzy, paziów, damy dworu, pasterzy, aniołów,
z koronami na głowie i ze śpiewem kolęd. Przemarsz zakończy się wspólnym śpiewaniem kolęd.

  1. Rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską czyli Kolędę. Przychodzimy do wszystkich rodzin z naszej parafii z błogosławieństwem i modlitwą. Pragniemy się z wami pomodlić zawierzają Bożej Opatrzności Wasze sprawy i Wasze życie w tym nowym 2016 roku. Dzielimy się z Wami tym co się dzieje w naszej parafii jakie mamy plany duszpasterskie. Zapraszamy do współtworzenia życia religijnego w naszej Rodzinie Parafialnej. Bardzo prosimy zatroszczyć się o to byśmy mogli się spotkać ze wszystkimi członkami rodziny. Podczas kolędy zbieramy ofiary na remont murów Katedry i wykonanie nowego obejścia kościoła od strony ul Barczewskiego. Ministranci zbierają ofiary na obóz wakacyjny.

Porządek kolędy będzie następujący:

Poniedziałek – 4 stycznia odwiedzimy rodziny na ulicy Żeromskiego, od g. 15:30.

Wtorek – 5 stycznia: Okrężna, Mazurska, pl. Wolności, Rolnicza, Zielna

Czwartek – 7 stycznia: Warmińska, Podgórna,

Piątek – 8 stycznia: Spokojna, Parkowa, Kopernika, Krótka

Sobota – 9 stycznia od 9:00 Laskowice i Szramowo, od 15:30 ul. Prusa

  1. We czwartek Msza św. młodzieżowa o godzinie 19:00
  2. Piątek przed południem odwiedzimy chorych
  3. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Barbarę Klejnowską, Leszka Głowackiego, Krystynę Kaminiarz, Mariannę Karwowską.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.