XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22 SIERPNIA 2021r.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

  • w środę, 1 września, Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Stworzenia(ustanowił papież Franciszek) oraz Dzień Pamięci Ofiar II Wojny Światowej( 82 rocznica wybuchu), Dzień Modlitw o Pokój na Świecie;
  • w piątek, 3 września, wspomnienie świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora kościoła;
  • w sobotę, 4 września, wspomnienie błogosławionej Marii Stelli i towarzyszek(11 sióstr nazaretanek męczenniczek z Nowogródka – 1943 rok).

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny 2021/2022. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców oraz nauczycieli Na Mszę Świętą w środę 1 września na godzinę 8.00 do kościoła parafialnego.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca września.

Odwiedziny chorych w domach w I piątek, 3 września od godziny 9.00.

Msza Święta w intencji Róży Różańcowej „Świętej Siostry Faustyny” w I sobotę, 4 września o godzinie 9.00.

Przed Mszą Świętą od godziny 7.30 do godziny 8.50 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę, 5 września, comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu w niedzielę, 5 września, o godzinie 7.00. Powrót około godziny 18/19, koszt przejazdu 40zł. Zapisy u pani Heleny Niczyporuk, tel.511 024 731(zbiórka przy sklepie „Polo”).

Po każdej Mszy Świętej będzie rozprowadzany kalendarz ścienny na rok 2022 o Słudze Bożym ojcu Ludwiku Wrodarczyku, oblacie, duszpasterzu parafii Okopy koło Rokitna w Diecezji Łuckiej w powiecie Sarny na Wołyniu, położonej 2 kilometry od przedwojennej granicy między Polską a Związkiem Radzieckim. Uzyskane ofiary są przeznaczone na pokrycie kosztów procesu beatyfikacyjnego.

Nasze Prabuckie Stowarzyszenie Kresowian zaprasza na VI Rajd Rowerowy Pamięci Kresowian. Impreza odbędzie się  11 września na „Drugim Młynie”(droga 521, Prabuty-Kwidzyn, zjazd do leśniczówki Gonty). Dwie trasy:

  1. Rodzinna o godzinie 11.00, o długości 12,5 kilometra;
  2. Dla zawodowców o godzinie 13.00 i długości 37,5 kilometra.

Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy i medal, a po zawodach wspólne ognisko i grochówka. Zapisy na: www.elektronicznezapisy.pl albo w dniu imprezy w biurze obsługi Rajdu przy „Drugim Młynie”.

W miniony tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Hildegarda Kamińska(najstarsza mieszkanka i parafianka – 107 lat), śp. Andrzej Mikołajczuk, śp. Wacław Ratyński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.