XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.08.2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22 SIERPNIA 2021r.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

  • we wtorek, 24 sierpnia, Święto Świętego Bartłomieja Apostoła;
  • w czwartek, 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej;
  • w piątek, 27 sierpnia, wspomnienie świętej Moniki;
  • w sobotę, 28 sierpnia, wspomnienie świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Ogólnopolski Program Wczesnego Wykrywania Raka Płuc za pomocą niskodawkowej tomografii komputerowej dostępny jest w naszym Szpitalu Specjalistycznym w Prabutach – bezpłatnie – dla wieloletnich palaczy i dla tych, którzy rzucili palenie nie dawniej niż 15 lat temu, w przedziale wiekowym od 50 do 74 roku życia.(e-mail: zbadajswojepluca@szpitalprabuty.pl i telefon: 502 312 348).

Postulacja sprawy Beatyfikacji i Kanonizacji Sługi Bożego ojca Ludwika Wrodarczyka, OMI, przygotowała kalendarz ścienny na rok 2022. Kalendarz będzie rozprowadzony po każdej Mszy Świętej. Uzyskane ofiary są przeznaczone na pokrycie kosztów procesu beatyfikacyjnego. Z góry dziękuję wszystkim, tym którzy nabędą kalendarz. Ojciec Marek Rostkowski, OMI, wicepostulator.

Nasza wspólnota parafialna wzbogaciła się o organy piszczałkowe elektropneumatyczne dla konkatedry wykonane przez firmę „Romanus Seifert & Sohn Kevelaer” założoną w 1885 roku w Kolonii (organy były wykonane w Kevelear gdzie powstała filia w 1930 roku). Organy do tej pory znajdowały się w Niemczech na terenie Diecezji Essen w miejscowości Bottrop-Ebel w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Mateusza Apostoła zbudowanym w 1958 roku(była to parafia górnicza). Od poniedziałku znajdują się na chórze naszej katedry.

Oprócz instrumentu przyjechały też stroje liturgiczne dla ministrantów, lektorów i księży, bielizna kielichowo-ołtarzowa, pojemnik na wodę święconą.

Ogromne podziękowanie dla inicjatora i darczyńcy, naszego parafianina, księdza Sławomira Gaładzun, dzięki któremu mamy to wszystko nieodpłatnie. Jednak koszty też są, związane z demontażem, transportem montażem i strojeniem piszczałek oraz pracami stolarskimi. Dlatego też dziękuję Urzędowi Miasta i Gminy Prabuty za okazaną pomoc i wsparcie finansowe. Dziękuję również nieocenionym naszym druhom strażakom i tym osobom, które pomagały przy wyładunku organów. Bóg zapłać.

W minionym tygodniu Pan Bóg Powołał do wieczności: śp. Anna Złotowska i śp. Edmund Krasiński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.