XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25 LIPCA 2021r.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

  • dziś świętego Krzysztofa patrona kierowców, pojazdy poświęcimy po Mszy Świętej
  • w poniedziałek, 26 lipca, wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny oraz dziadków Pana Jezusa – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom/seniorom
  • w czwartek, 29 lipca, wspomnienie Świętej Marty, siostry Marii i Łazarza
  • w sobotę, 31 lipca, wspomnienie Świętego Ignacego Loyoli, kapłana założyciela Zakonu Towarzystwa Jezusowego/Jezuitów

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo  świętych patronów.

Dziękuję wszystkim tym, którzy uczestniczyli w nabożeństwach przed relikwiami błogosławionego Michaela McGivney`a założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba w dniach 21-23 lipca, a w sposób szczególny dziękuję wszystkim braciom – rycerzom naszej Rady Lokalnej.

Wczoraj był Dzień Policjanta – dziękujemy naszym funkcjonariuszom w niebieskich mundurach za poczucie bezpieczeństwa, za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków jak i za narażanie swojego życia i zdrowia dla nas obywateli. Policja jest  jedną z instytucji publicznych najwyżej ocenianych, działania policji dobrze oceniło 80% ankietowanych.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy sierpień, miesiąc trzeźwości. Będziemy także gościli w naszej parafii OO. Franciszkanów, którzy poprowadzą w naszych kościołach niedzielę pierwszych polskich misjonarzy męczenników: błogosławionego Ojca Michała Tomaszka i błogosławionego Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego zamordowanych 9 sierpnia 1991 r. w Pariacoto w Ameryce Południowej.

Zaświadczenie: „Niniejszym zaświadczam, że Adam Serafinowicz, syn Tadeusza i Bogumiły zamieszkały w Kołodziejach otrzymał święcenia diakonatu dnia 3 lipca 2021 roku w katedrze Świętego Mikołaja w Elblągu(kan.1009, 2KPK). Odtąd należy do duchowieństwa diecezji elbląskiej w grupie diakonów stałych. Podpisali: Bp J.J. i KK  Z.B. Gratulujemy.

Połowę dzisiejszej tacy przeznaczymy na pomoc poszkodowanym podczas ostatnich huraganów, pożarów i podtopień w ramach Caritas Polska.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Przemysław Kołakowski, kawaler i Natalia Tobiasz, panna oboje zamieszkali na terenie naszej parafii – zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy naszej parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: sp. Krystyna Rybacka i śp. Dawid Mizerakowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.