XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.07.2021r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18 LIPCA 2021r.

Zgodnie z rozporządzeniem od dziś dopuszczalne jest 75% obłożenie miejsc w kościołach, nie licząc osób podwójnie zaszczepionych.

Przypominamy o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości, dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

w poniedziałek, 19 lipca, kolejny dzień odpustowy ku czci Świętego Józefa;

w czwartek, 22 lipca, święto Świętej Marii Magdaleny;

w piątek, 23 lipca, święto Świętej Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy;

w sobotę, 24 lipca, wspomnienie Świętej Kingi, dziewicy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Szczepienie jednorazowe przeciw covid 19 preparatem Jannsen firmy Johnson&Jonhson w sobotę 24 lipca w godzinach od 11.00 do 17.00 w PCKiS przy ul. Łąkowej 22. Zapraszamy wszystkich chętnych – osoby zapisane będą miały pierwszeństwo – numer telefonu: 55 246 07 39.

Ogólnopolski Program Wczesnego Wykrywania Raka Płuc za Pomocą Niskodawkowej Tomografii Komputerowej dostępny jest w naszym Szpitalu Specjalistycznym w Prabutach bezpłatnie dla wieloletnich palaczy i dla tych którzy rzucili palenie nie dawniej niż 15 lat temu w przedziale wiekowym od 50 do 74 roku życia(e-mail: zbadajswojepluca@szpitalprabuty.pl – numer telefonu: 502 312 348)

Relikwie błogosławionego Michaela Mcgivneya założyciela Rycerzy Zakonu Kolumba będziemy gościć w naszej parafii w dniach 21-23 lipca(środa-piątek). Przywitanie relikwii w środę 21 lipca o godzinie 17.30. Nabożeństwo przed relikwiami w czwartek 22 lipca o godzinie 17.30, a w piątek 23 lipca po Mszy Świętej w „godzinę miłosierdzia” około godziny 16.00 pożegnanie relikwii. W ciągu tych trzech dni zachęcamy do adoracji relikwii indywidualnie.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Paweł Mateusz Werra, kawaler, zamieszkały na terenie parafii Świętej Rodziny w Ryjewie i Anna Milena Łukasiak, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii – zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W miniony tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności : śp. Aleksandra Dołęgowska, śp. Barbara Sowińska i śp. Bogusław Malinowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.