XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 27.09.2020r.

         

  OGŁOSZENIA    PARAFIALNE    27   WRZEŚNIA   2020 

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła. 

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

-w poniedziałek 28 września wspomnienie św. Wacława, męczennika

– we wtorek 29 września święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

– w środę 30 września wspomnienie św. Hieronima, Dr Kościoła

– w czwartek 1 października wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Dr Kościoła.

-w piątek 2 października wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

Wszystkim solenizantom  składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów, a jubilatom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

W poniedziałek 28 września, o godzinie 15.00 po raz 13 odbędzie się Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Każdy może się przyłączyć!
Wystarczy znaleźć swoje miejsce na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i łącząc się duchowo z innymi odmówić samotnie lub w grupie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu I czwartek m-ca 1 października zapraszamy mężczyzn na Mszę św. o g. 18.00;  w I piątek m-ca 2 października odwiedziny chorych przez ks. Jana, ks. Łukasza, ks. Sławomira i ks. Proboszcza; w I sobotę m-ca 3 października Msza święta dla żywego różańca o g. 9.00, a ks. Dawid odwiedzi chorych.

Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu za tydzień 4 października.

Nabożeństwa Różańcowe codziennie od czwartku 1 października o g. 17.30, a dla dzieci w poniedziałki i czwartki o g. 16.30.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Przemysław Jakub Marchlewski kawaler zam. na terenie parafii Postolin i Kamila Prokopowicz panna, zam. na terenie naszej parafii – zapowiedź I. Rafał Wiertel cywilnie związany i Monika Wiertel cywilnie związana zamieszkali na terenie naszej parafii – zapowiedź II. Hubert Dunin-Borkowski kawaler i Anna Hanas panna zamieszkali na terenie parafii św. Piotra i Pawła w Węgorzewie. – zapowiedź III.

Kto by wiedział o przeszkodach występujących między narzeczonymi, zobowiązany jest
w sumieniu, powiadomić duszpasterzy parafii.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Beata Wieliczko, śp. Kazimierz Kłuba, śp. Dionizy Wojtysiak i śp. Mariusz Szedler. Wieczny odpoczynek….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.