XXV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 20.09.2020r.

Z Ewangelii według Świętego Mateusza (20, 1-16)      

 Jezus opowiedział swoim uczniom następującą przypowieść:

«Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy.

Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, i rzekł do nich: „Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam”. Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił.

Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: „Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?” Odpowiedzieli mu: „Bo nas nikt nie najął”. Rzekł im: „Idźcie i wy do winnicy”.

A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: „Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych”. Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze.

Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: „Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzy znosiliśmy ciężar dnia i spiekotę”. Na to odrzekł jednemu z nich: „Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czyż nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje, i odejdź. Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?” Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi».

 OGŁOSZENIA:

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła. 

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

– w środę wspomnienie świętego Ojca Pio;

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Jeszcze do wtorku Ks. Dawid przejmuje zgłoszenia na Czuwanie Młodych Diecezji Elbląskiej które odbędzie się 25 września w Morągu.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Leszek Kościelski Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Intencje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.