Ogłoszenia parafialne – Zesłanie Ducha Świętego 24.05.2015.

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Dopełnia się misja zbawcza Chrystusa. Duch Święty został dany Kościołowi. Jego mocą realizuje się w nas Królestwo Boże. Wzywamy mocy Ducha Świętego by prowadził nas w pielgrzymce Kościoła do życia wiecznego. Przyzywamy także mocy Ducha św. prosząc o mądrość dla Polaków w dzisiejszych wyborach. Jutro drugi dzień świąt, czyli dzień NMP Matki Kościoła, Jej zawierzamy cały Kościół, naszą diecezję, naszą parafię, wszystkie nasze wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia, nasze rodziny i nas samych.
 2. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Mszę dla niepełnosprawnych na g. 15:00 do kościoła św. Andrzeja.
 3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszek na organizację Światowego Dnia Młodzieży w 2016 roku w Polsce.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 17:30 w Konkatedrze. To już ostatni tydzień.
 5. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe do Kołodziej na g. 16:00. Dla tych, którzy chcieliby pojechać do Kołodziej na rowerach zbiórka o g. 15:30 przed kościołem
  św. Andrzeja.
 6. Kandydaci do bierzmowania maja swoje spotkanie w poniedziałek o g. 18:30. Bardzo proszę przynieść ze sobą dzienniczki.
 7. W środę zapraszamy na medytację Lectio divina po wieczornej Mszy św.
 8. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zachęcamy
  o szczególnej modlitwy w tym dniu za kapłanów.
 9. W czwartek Msza św. dla młodzieży o g. 19:00 zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich młodych w naszej parafii, także tych którzy już przyjęli sak. Bierzmowania
  jak i kandydatów.
 10. W przyszłą niedzielę dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej na Mszy św.
  o g. 11:30. Spowiedź przed I Komunią św. i nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych będzie w sobotę o g. 14:00 w katedrze. Zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków i innych członków rodziny.
 11. Ze względu na przygotowania do Uroczystości I Komunii w sobotę Msza św. o g. 18:00 będzie w kościele św. Andrzeja.
 12. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała 4 czerwca. Tak jak to było w zwyczaju naszej parafii prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na trasie procesji: przy bloku na wprost fontanny przygotowują mieszkańcy tego bloku; przy dawnym kinie przygotowują strażacy; przy figurze Matki Bożej przygotowują mieszkańcy ul. Warszawskiej
  i Orzeszkowej; przy kościele św. Andrzeja przygotowują właściciele prywatnych branż.
 13. Jako dar wdzięczności za łaskę I Komunii św. organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Najświętszej Eucharystii do Glotowa k. Dobrego Miasta. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, a także wszystkich chętnych w sobotę 13 czerwca. Wyjazd o g. 8 rano, koszt 18 zł.
 14. Jest możliwość wysłania dzieci na wakacje do Mikoszewa organizowane przez Caritas Diecezji Elbląskiej koszt dziesięciodniowego pobytu wynosi 720 zł. Dzieci kierowane przez parafię płacą 380 zł. Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie się
  do ks. Łukasza.
 15. Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorje w sierpniu od 19 do 27 sierpnia. Koszt 600 zł + 280 euro. Szczegółowe informacje można otrzymać w zakrystii i u ks. Łukasza.
 16. Zapowiedzi przedślubne:
 • Paweł Panikowski, kaw. zam. w Prabutach i Monika Woch, panna zam. w Prabutach, zapowiedź I
 • Paweł Więckowski, kaw. zam. Świętosławiu i Agata Skinder, panna zam. w Stańkowie, zapowiedź I
 • Michał Baliński, kaw. zam. w Karpinach i Dorota Gieroń, panna zam. w Laskowicach, zapowiedź I
 • Kamil Lewandowski, kaw. zam. w Prabutach i Magdalena Car, panna zam. w Prabutach zapowiedź II
 • Krzysztof Włodarczyk, kaw. zam. w Prabutach i Joanna Żarska, panna zam. w Suszu, zapowiedź II
 • Tomasz i Agnieszka Krauze związani cywilnie, zam. w Prabutach, zapowiedź III
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.