Ogłoszenia parafialne – Wniebowstąpienie 17.05.2015.

1. Jeszcze dzisiaj spotkanie Rycerzy Kolumba o g. 17:00 na ul. Kasztanowej 17 zapraszamy.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 17:30 w Konkatedrze. Zachęcamy do odprawiania nabożeństw majowych we wioskach przy krzyżach i kapliczkach.
  3. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe do Szramowa na g. 16:00. Dla tych, którzy chcieliby pojechać do Szramowa na rowerach zbiórka o g. 15:00 przed kościołem
    św. Andrzeja.
  4. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie z Nabożeństwem majowym w Gontach we wtorek o g. 18:30.
  5. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Majowe w Kołodziejach.
  6. Kandydaci do bierzmowania maja swoje spotkanie w środę o g. 18:30. Bardzo proszę przynieść ze sobą dzienniczki.
  7. W czwartek Msza św. dla młodzieży o g. 19:00 zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich młodych w naszej parafii, także tych którzy już przyjęli sak. Bierzmowania
    jak i kandydatów.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę dla niepełnosprawnych na g. 15:00 do kościoła św. Andrzeja.
  9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  10. 31 maja w Iławie będzie miał miejsce Chrześcijański Dzień Animacji Rodzin. O g. 15 Marsz dla Życia i Rodziny, którego start będzie na Starym Mieście a zakończenie w amfiteatrze. Po marszu organizatorzy zapraszają na piknik z różnymi atrakcjami i występami. Szczegóły na plakacie przy kościele św. Andrzeja.
  11. Jako dar wdzięczności za łaskę I Komunii św. organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Najświętszej Eucharystii do Glotowa k. Dobrego Miasta. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, a także wszystkich chętnych w sobotę 13 czerwca. Wyjazd o g. 8 rano, koszt 18 zł.
  12. Jest możliwość wysłania dzieci na wakacje do Mikoszewa organizowane przez Caritas Diecezji Elbląskiej koszt dziesięciodniowego pobytu wynosi 720 zł. Dzieci kierowane przez parafię płacą 380 zł. Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie się do
    Łukasza.
  13. Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorje w sierpniu od 19 do 27 sierpnia. Koszt 600 zł + 280 euro. Szczegółowe informacje można otrzymać w zakrystii i u ks. Łukasza.
  14. Wakacyjny czas sprzyja różnorodnym inicjatywom, które pozwalają ubogacić naszego ducha. Jedną z nich jest Rowerowa Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę, organizowana już po raz szósty. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek
    do wspólnego pielgrzymowania. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Parafii
    Św. Antoniego w Suszu niedzielę 17.05 o godz. 15.30 w sali parafialnej.
  15. Zapowiedzi przedślubne:
  • Krzysztof Włodarczyk, kaw. zam. w Prabutach i Joanna Żarska, panna zam. w Suszu, zapowiedź I
  • Tomasz i Agnieszka Krauze związani cywilnie, zam. w Prabutach, zapowiedź II
  • Bartosz Chrostek, kaw. zam. w Lubnowach Małych i Karolina Ocicka panna, zam.
    w Lubnowach Małych, zapowiedź III
  • Zbigniew Pilkiewicz, kaw. zam. w Prabutach i Anna Targowska, panna, zam.
    w Kamionce, zapowiedź III
  • Meik Barwiński, kaw. zam. w Prabutach i Olga Reszka, panna, zam. w Prabutach, zapowiedź III
  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Stanisława Korzepę