XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09.2020r.

Ogłoszenia parafialne:

W czasie nabożeństw odprawianych w kościele należy zachować bezpieczny odstęp oraz zasłaniać nos i usta.

W czasie wakacyjnym Msze Święte w niedzielę o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 13.00 i 18.00 odprawiane będą do odwołania w katedrze, w dni powszednie Msze Święte poranne odprawiane będą w kościele a wieczorne w katedrze.

Kancelaria parafialne jest czynna w soboty od godziny 9.00 do godziny 12.00.

Zachęcamy do udziału w XI Pielgrzymce Rowerowej z Elbląga na Jasną Górę w dniach 5-11 sierpnia. Więcej informacji na stronie internetowej Diecezji Elbląskiej.

Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu czeka na kandydatów do kapłaństwa. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się w czwartek 13 sierpnia o godzinie 10.00 w gmachu uczelni.

Wydział Teologii UWM w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów teologicznych oraz studiów z nauk o rodzinie.

Po Mszy Świętej o godzinie 15.oo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu z powodu ślubu.

W tym tygodniu patronują:

  • w środę 22 lipca św. Maria Magdalena
  •  w czwartek 23 lipca św. Brygida
  • w sobotę 25 lipca św. Jakub Apostoł oraz św. Krzysztof – patron kierowców, z tej też okazji zapraszamy na błogosławieństwo pojazdów w sobotę 25 lipca po wieczornej Mszy Świętej i po każdej Mszy Świętej w niedzielę 26 lipca.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Zapowiedź pierwsza:

Rafał Gryl, kawaler zamieszkały na terenie naszej parafii i Paulina Małkowska, panna zamieszkała na terenie naszej parafii,

Antoni Żabniak, kawaler zamieszkały na terenie parafii w Gdańsku i Anna, Kinga Pilśniak panna zamieszkała na terenie parafii w Gdańsku,

Krzysztof, Robert Zajdziński, kawaler zamieszkały na terenie parafii w Tolkmicku i Marta, Magda Harytczak, panna zamieszkała na terenie naszej parafii,

Patryk Wrona, kawaler zamieszkały na terenie parafii w Gdyni i Aleksandra Lewandowska, panna zamieszkała na terenie parafii w Gdyni,

Michał Polakiewicz, kawaler zamieszkały na terenie parafii w Ryjewie i Oktawia Podogrodzka, panna zamieszkała na terenie naszej parafii.

Zapowiedź trzecia:

Marcin Adamkiewicz, kawaler zamieszkały na terenie naszej parafii i Nikola Barsul, panna zamieszkała na terenie parafii w Tczewie.

Kto by wiedział o przeszkodach występujących między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Maria Grabińska i śp. Jan Skrzypek – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.