XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2020r.

Z Ewangelii według Świętego Mateusza (10, 37-42)

Jezus powiedział do swoich apostołów:

«Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie
z mego powodu, znajdzie je.

Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał.

Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma.

Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody».

OGŁOSZENIA:

W czasie wakacyjnym Mszy święte w niedzielę będą odprawiane o godzinie: 7.00, 9.00, 11.00, 13.00 i 18.00.  Nabożeństwa w dni powszednie bez zmian godzinowych.

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w poniedziałek  29 czerwca, a święto Tomasza Apostoła w piątek 3 lipca. We wtorek 30 czerwca zakończenie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota m-ca lipca.

Zakon Rycerzy Kolumba na całym świecie rozpoczął peregrynację Ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, aby poprzez modlitwę i wsparcie materialne wspomóc naszych braci i siostry prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Matka Boża w cudownej ikonie jest z nami od soboty 27 czerwca i będzie do niedzieli 5 lipca.
Nabożeństwa do Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan rozpoczniemy od środy 1 lipca, aż do niedzieli 5 lipca codziennie o godzinie 17.30. W piątek  3 lipca zamiast adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy adorować cudowną ikonę. Rozpoczniemy Mszą świętą w „godzinę miłosierdzia” o godzinie 15.00, o godzinie 16.00 – Różaniec, o godzinie 16.30 – Droga Krzyżowa, wszystkie modlitwy ofiarujemy w intencji cierpiących chrześcijan. W niedzielę 5 lipca po każdej Mszy św. Rycerze Kolumba będą zbierali do puszek datki na pomoc dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

W piątek 26 czerwca zakończył się rok szkolno-katechetyczny 2019/2020,  gratulujemy dzieciom, młodzieży, że mimo czasu epidemii i nauki on-line wszyscy dotrwali do końca, aby cieszyć się promocją do następnych klas i szkół, a nauczycielom za wytrwałość i wyrozumiałość i aby odczuli wdzięczność swoich wychowanków. Wszystkim życzę udanych wakacji

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Halina Czerwińska i śp. Bernard Kuchta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
w soboty od 9 do 12
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.