III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020r.

    

OGŁOSZENIA    PARAFIALNE    26   KWIETNIA   2020 r.

            Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została przedłużona do Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego tj. do niedzieli 24 maja br. i obejmuje następujące osoby:

  • chorych,
  • zagrożonych chorobą,
  • przebywających na kwarantannie,
  • pracujących w niedzielę,
  • starszych,
  • nie czujących się dobrze,
  • a także osoby dla których nie znajdzie się miejsce w kościele.

Od 20 kwietnia (poniedziałek) liczba uczestników nabożeństw sprawowanych w kościołach jest uzależniona od powierzchni świątyni 1 osoba na 15 m2 (kościół parafialny max. 27 osób, katedra max. 54 osoby, kaplice max. 5 osób).

Msze św. pogrzebowe będą sprawowane w katedrze ze względu na możliwość uczestniczenia większej ilości krewnych  zmarłej osoby.

Niedzielne Msze św. od dziś (26 kwietnia 2020r.) będą sprawowane tylko w katedrze ze względu na możliwość uczestniczenia większej ilości wiernych. Porządek Mszy św. jak z przed pandemii: 7.00, 8.30,10.00,11.30,13.00 i 18.00 (katedra) kaplica w Sypanicy 10.00. i kaplica szpitalna 15.00. Oprócz celebransa (księży celebrujących), wszyscy używają maseczek zdejmują je tylko na Komunię św. Spowiedź św.  także w maseczkach.

            W tym tygodniu I piątek i I sobota m-ca. Przypominamy, że niemożność spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. z racji epidemii, nie przerywa ciągłości powyższych praktyk (IX pierwszych piątków m-ca i V sobót m-ca). Należy tylko później uzupełnić brakujące m-ce. Również w tych dwóch dniach nie odwiedzamy chorych po domach. 

Od piątku 1 maja nabożeństwa ku czci NMP. W tym roku odprawiane na końcu Mszy św. po komunii z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

Uroczystość NMP Królowej Polski w tym roku została przeniesiona na sobotę 2 maja, porządek Mszy św.: 7.00, 9.00 i 18.00 w kościele parafialnym.

Dziś Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Wykorzystajmy dogodny moment, aby dziś w naszych domach, rodzinach uroczyście odczytać fragment Pisma św. i ucałować księgę Biblii na znak szacunku i miłości.

Termin I Spowiedzi i Komunii św. został zmieniony z 6 czerwca na 15/16 sierpnia (sobota i niedziela). Zakładając stan na dziś liczba uczestników nabożeństw jest ograniczona (j.w.), to determinuje nas na podział dzieci pierwszokomunijnych na 4 grupy.

W dniu 15 sierpnia o g. 9.00. Msza św. komunijna – kl. III a, o g.  11.00. – kl. III b;

16 sierpnia Msza św. komunijna o g. 9.00. – kl. III c i o g. 11.00. – kl. III d.

W dniu 14 sierpnia również w 4 grupach dzieci przystąpiłyby do sakramentu pokuty.

Nie odbędą się próby przed I Komunią św. i nie będzie Białego Tygodnia. Ze względu na to, że sytuacja do tego czasu może się zmienić, ustaliliśmy z Komitetem Rodziców kolejne spotkanie po Bożym Ciele czyli po 11 czerwca. ALBY do odbioru będą w środę 29 kwietnia o g. 16.30-17.30 w salce domu parafialnego ul. Grunwaldzka 2.

 Kancelaria parafialna czynna w środy dla seniorów  o g. 10.00 – 12.00,  dla pozostałych o g. 15.00 – 17.00. Jedna osoba jest załatwiana w kancelarii, jedna oczekuje w poczekalni, pozostałe osoby ustawiają się przed plebanią w odległości ok. 2m od siebie wszyscy mamy ubrane maseczki i rękawiczki jednorazowe.

 Zachęcamy do korzystania z transmisji telewizyjnych i internetowych Mszy św. i nabożeństw.

 W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. Marianna Jurżalinas i śp. Jerzy Stefański. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.