NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19.04.2020r.

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielne Mszy Świętej została przedłużona do Uroczystości Wniebowzięcia Pańskiego tj. do niedzieli 24 maja br. Obejmuje następujące osoby:

• chorych
  • zagrożonych chorobą
  • przebywających na kwarantannie
  • pracujących w niedzielę
  • starszych
  • nie czujących się dobrze
  • osób, dla których nie znajdzie się miejsce w kościele.

Od 20 kwietnia(poniedziałek)  liczba uczestników nabożeństw sprawowanych w kościołach jest uzależniona od powierzchni świątyni – 1 osoba na 15m2

• kościół parafialny maksymalnie 27 osób,
  • katedra maksymalnie 54 osoby,
  • kaplice w sanatorium i Sypanicy maksymalnie 5 osób.

Jeżeli w niedzielę 26 kwietnia br. na każdej Mszy Świętej będzie maksymalnie 54 osoby to będziemy kontynuować Msze Święte tylko w katedrze, jeżeli nie wracamy do starego porządku czyli kościół maksymalnie 27 osób i katedra.

Msze Święte pogrzebowe będą sprawowane w katedrze ze względu na możliwość uczestnictwa większej ilości krewnych zmarłej osoby.

Niedzielne Msze Święte od niedzieli 26 kwietnia br. będą sprawowane tylko w katedrze ze względu na możliwość uczestniczenia większej ilości wiernych.

Wracamy do porządku Mszy Świętej jak z przed pandemii:

• 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00(katedra)
  • kaplica w Sypanicy – 10.00
  • kaplica szpitalna – 15.00

Oprócz celebransa (księży celebrujących), wszyscy używają maseczek. Zdejmują tylko na Komunię Świętą.

Dziękujemy Rycerzom Kolumba z naszej parafii za podjęty trud gruntownego posprzątania katedry: pozamiatania, zmycia posadzki i wypolerowania posadzek katedralnych – zakupioną przed kilku laty  a teraz uruchomioną maszyną, pościąganie części pajęczyn, oczyszczenia ołtarzy bocznych, zawieszenia stuły na krzyżu w prezbiterium, wypolerowaniu lichtarzy, za zakupienie świec i kompletu obrusów ołtarzowych. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do korzystania z transmisji telewizyjnych i internetowych Mszy Świętych i nabożeństw.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Ryszard Mikuła, śp. Weronika Sobolewska i śp. Jan Tatara. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…