IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22.03.2020r.

Słowo Boże z Ewangelii św. Jana (4,5-42):

„Jezus, przechodząc, ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. Splunął na ziemię, uczynił błoto ze śliny i nałożył je na oczy niewidomego, i rzekł do niego:<<Idź, obmyj się w sadzawce Siloam>> – co się tłumaczy: Posłany. On więc odszedł, obmył się i wrócił widząc.

A sąsiedzi i ci , którzy przedtem widywali go jako żebraka, mówili:<<Czyż to nie jest ten, który siedzi i żebrze?>> Jedni twierdzili:<<Tak, to jest ten>>, a inni przeczyli:<< Nie, jest tylko do niego podobny>>. On zaś mówił:<<To ja jestem>>.

Zaprowadzili więc tego człowieka, niedawno jeszcze niewidomego, do faryzeuszów. A tego dnia, w którym Jezus uczynił błoto i otworzył mu oczy, był szabat. I znów faryzeusze pytali go o to, w jaki sposób przejrzał. Powiedział do nich:<<Położył mi błoto na oczy, obmyłem się i widzę>>.

Niektórzy więc spośród faryzeuszów rzekli:<<Człowiek ten nie jest od Boga, bo nie zachowuje szabatu>>. Inni powiedzieli:<< Ale w jaki sposób człowiek grzeszny może czynić takie znaki?>> I powstał pośród nich rozłam. Ponownie więc zwrócili się do niewidomego:<<A ty, co o Nim mówisz, jako że ci otworzył oczy?>> Odpowiedział:<<To prorok>>.

Rzekli mu w odpowiedzi:<<Cały urodziłeś się w grzechach, a nas pouczasz?>> I wyrzucili go precz.

Jezus usłyszał, że wyrzucili go precz, i spotkawszy go, rzekł do niego:<<Czy ty wierzysz w Syna Człowieczego?>> On odpowiedział:<<A któż to jest, Panie,abym w Niego uwierzył?>> Rzekł Jezus:<<Jest nim Ten, którego widzisz i który mówi do ciebie>>. On zaś odpowiedział:<<Wierzę Panie!>> i oddał Mu pokłon.”

OGŁOSZENIA:

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30

Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30

Dziś Wielki Post osiąga swój półmetek, a dzisiejsza niedziela nazywana jest dniem radości i wesela, ale też „Różową Niedzielą”, bo kolor różowy to fiolet zmieszany z bielą i oznacza radość pośród pokuty, chwilę wytchnienia podczas pokus i utrapienia.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia i 28 rocznica utworzenia Diecezji Elbląskiej przypada w środę 25 marca.

Przychodnia „Medicus” udziela teleporad wszystkim pacjentom zgłaszającym chęć wizyty u lekarza, również tym bez cech infekcji pod numerem telefonu 55 278 30 20 w godz. 8.00-17.45. Zgłaszamy się do przychodni w sytuacjach, gdy jest to niezbędne i tylko na umówioną, konkretną godzinę. Leki na stałe będą wypisywane na trzy miesiące.

O D W O Ł U J E M Y:

Równoczesne odprawianie Mszy Świętych w niedzielę od 29 marca – ze względu na małą frekwencję

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które miały odbyć się w dniach od 29 marca do 1 kwietnia br. czyli od przyszłej niedzieli, ze względu na dalsze rozprzestrzenianie się koronowirusa i na fakt obostrzeń, które nadal nas obowiązują.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Lech Klusek i śp. Mirosław Komorek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.