Ogłoszenia parafialne 15 września 2019r.

„Istnienie i Wszechmoc Boga stanowią całą wiedzę pozytywną człowieka. Bóg stworzył materię i udzielił jej rozmaitych przymiotów, a będzie ona tak długo istnieć, jak długo się Bogu spodoba.”

Jean-Baptiste de Lamarck

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA             15.09.2018

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (15, 1-32):

„W owym czasie przybliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie, mówiąc: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi».

Opowiedział im wtedy następującą przypowieść:

«Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła”.

Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

Albo jeśli jakaś kobieta, mając dziesięć drachm, zgubi jedną drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata domu i nie szuka starannie, aż ją znajdzie? A znalazłszy ją, sprasza przyjaciółki i sąsiadki i mówi: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłam drachmę, którą zgubiłam”.

Tak samo, powiadam wam, radość nastaje wśród aniołów Bożych z powodu jednego grzesznika, który się nawraca».”

OGŁOSZENIA:

              Dziękuję wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas za zrobienie niespodzianki dla naszych dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny w minioną niedzielę.

PCKiS zaprasza po raz kolejny w ramach „Viva Musica” na Koncert Moniuszkowski dziś na g. 19.00 do katedry wystąpi przed nami Zespół Artis i soliści.

Spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych we wtorek 17 września o g. 17.00 w kościele.

We wtorek wspominamy św. abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, a w środę obchodzimy święto św. Stanisława Kostki – jezuity, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. W sobotę przypada wspomnienie św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty – patrona Krajowej Administracji Skarbowej, w tym patrona celników.

Konferencja Episkopatu Polski wydała instrukcję dotyczącą osoby rodzica chrzestnego: nie może pełnić funkcji ojca lub matki chrzestnej: ten kto dokonał aktu apostazji czyli publicznie wobec proboszcza miejsca wyparł się wiary katolickiej, ten kto żyje w związku małżeńskim niesakramentalnym tzn. tylko cywilnym, partnerskim czy konkubinacie oraz ten, kto po przyjęciu sakramentu bierzmowania wypisał się sam z katechezy w szkole (czyli uczestnictwa w lekcjach religii) albo dokonali tego jego rodzice lub opiekunowie prawni. Kandydat na ojca lub matkę chrzestną musi przedstawić w kancelarii parafialnej zaświadczenie od swojego proboszcza, że może pełnić funkcję rodzica chrzestnego, zgodnie z wymogami Kodeksu Prawa Kanonicznego, kan. 874, par. 1, pkt. 1-5, w przypadku ucznia szkoły średniej dodatkowo zaświadczenie od swojego katechety potwierdzające uczestnictwo w katechezie szkolnej.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Kisieliczyn, śp. Bronisław Zelwak i śp. Henryk Marian Krukowski . „Wieczny odpoczynek….” 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.