Ogłoszenia parafialne 8 września 2019r.

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.09.2018

„Gdy patrzę na słońce i gwiazdy zawieszone w przestrzeni myślę, że wszystkie te dzieła noszą na sobie znamię mądrości i potęgi Boga, który napełnia je światłem i życiem.”

Karol Linneusz

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (14, 25-33):

„Wielkie tłumy szły z Jezusem. On odwrócił się i rzekł do nich: «Jeśli ktoś przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem. Kto nie dźwiga swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem.

Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie wpierw i nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie? Inaczej, gdyby położył fundament, a nie zdołałby wykończyć, wszyscy, patrząc na to, zaczęliby drwić z niego: „Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał wykończyć”.

Albo jaki król, mając wyruszyć, aby stoczyć bitwę z drugim królem, nie usiądzie wpierw i nie rozważy, czy w dziesięć tysięcy ludzi może stawić czoło temu, który z dwudziestu tysiącami nadciąga przeciw niemu? Jeśli nie, wyprawia poselstwo, gdy tamten jest jeszcze daleko, i prosi o warunki pokoju.

Tak więc nikt z was, jeśli nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem».”

OGŁOSZENIA:

W poniedziałek 09 września przypada 10 rocznica śmierci śp. ks. bp. Andrzeja Śliwińskiego – pierwszego biskupa elbląskiego. Pamiętajmy o Zmarłym w naszej modlitwie.

Nabożeństwo fatimskie w ten piątek 13 września w katedrze o g. 19.00. Msza św., po Mszy procesja i modlitwa różańcowa.

W czwartek obchodzimy wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi oraz rocznicę Bitwy pod Wiedniem (1683). W sobotę przypada Święto Podwyższenia Krzyża. Warto przypomnieć, że w katedrze św. Mikołaja w Elblągu przechowywany jest od średniowiecza relikwiarz z cząstką Drzewa Krzyża.

„Polska pod Krzyżem”  akcja ogólnopolska w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w sobotę 14 września na lotnisku Kruszyn we Włocławku. Wyjazd z naszej parafii autokarem z parkingu sklepu „Polo”  przy ul. Łąkowej o g. 7.00. Zapisy w zakrystii. Wszystkich, którzy nie mogą jechać zapraszamy do udziału o g. 15.00 w nabożeństwie Drogi Krzyżowej wewnątrz kościoła i  odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego pod krzyżem misyjnym przy kościele.

Spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych we wtorek 17 września o g. 17.00. w kościele.

Pielgrzymka do Wilna do Matki Bożej Ostrobramskiej w dniach 2-5 października,  organizuje parafia św. Rozalii w Suszu. Tel. 601 186 556.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Renata  Lech , śp. Wiesława  Kwiatkowska. „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.