Ogłoszenia parafialne 16 grudnia 2018r.

III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE 16.12.2018

Cadyk zapytał uczonego: „Czego dokonałeś?”. „Trzy razy przeszedłem cały Talmud” – odparł. „Ale jak wiele Talmudu przeszło przez ciebie?” – zapytał cadyk.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (3, 10-18):

„Gdy Jan nauczał nad Jordanem, pytały go tłumy: «Cóż mamy czynić?»

On im odpowiadał: «Kto ma dwie suknie, niech się podzieli z tym, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni».

Przyszli także celnicy, żeby przyjąć chrzest, i rzekli do niego: «Nauczycielu, co mamy czynić?»

On im powiedział: «Nie pobierajcie nic więcej ponad to, co wam wyznaczono».

Pytali go też i żołnierze: «A my co mamy czynić?»

On im odpowiedział: «Na nikim pieniędzy nie wymuszajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na waszym żołdzie».

Gdy więc lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w swych sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: «Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem. Ma On wiejadło w ręku dla oczyszczenia swego omłotu: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym».

Wiele też innych napomnień dawał ludowi i głosił dobrą nowinę.”

OGŁOSZENIA:

Roraty dla wszystkich w poniedziałki, środy, piątki i soboty o godz. 7.00. Roraty dla dzieci we wtorki i czwartki o 16.30. Zachęcamy do udziału.

Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek 18 grudnia o godz. 19.00 w Sali parafialnej. Zapraszamy członków oraz zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Akcji Katolickiej.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jarosława Plisa – proboszcza w Żuławkach. Życzymy Bożego błogosławieństwa na czas prowadzenia Ćwiczeń duchowych.

Plan rekolekcji adwentowych:

Poniedziałek, wtorek i środa:

W kościele św. Andrzeja  – Msza z nauką dla wszystkich o 7.00 i 12.00.

W Katedrze Msza o g. 16.30 z nauką dla dzieci,  o 18.00 z nauką dla wszystkich.

Spowiedź codziennie pół godzinny przed Mszą świętą.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności : Jan Przybysz, Anastazja Wójcik, Franciszka Zima i Kajetan. Wieczny odpoczynek…