Ogłoszenia parafialne 9 grudnia 2018r.

II NIEDZIELA  ADWENTU 09.12.2018

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (3, 1-6):

„Było to w piętnastym roku rządów Tyberiusza cezara. Gdy Poncjusz Piłat był namiestnikiem Judei, Herod tetrarchą Galilei, brat jego Filip tetrarchą Iturei i Trachonitydy, Lizaniasz tetrarchą Abileny; za najwyższych kapłanów Annasza i Kajfasza skierowane zostało słowo Boże do Jana, syna Zachariasza, na pustyni.

Obchodził więc całą okolicę nad Jordanem i głosił chrzest nawrócenia dla odpuszczenia grzechów, jak jest napisane w księdze mów proroka Izajasza:

«Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina zostanie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte staną się prostymi, a wyboiste drogami gładkimi! I wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże».”

OGŁOSZENIA:

„Roraty” dla wszystkich w poniedziałki, środy, piątki i soboty o g. 7.00, a z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o g. 16.30. Zapraszamy.

Parafialny Zespół Caritas w miniony czwartek 6 grudnia zaprosił    św. Mikołaja, który obdarował 140 dzieci paczkami, w tym roku mamy 20 „Bombek Radości” do zrealizowania, prosimy o przynoszenie paczek do 19 grudnia, aby można je było rozwieść do świąt. Adresatami bombek są osoby starsze, samotne i niepełnosprawne.

Rekolekcje Adwentowe rozpoczynamy już w niedzielę 16 grudnia. Program rekolekcji wywieszony w gablocie przed kościołem św. Andrzeja i pod chórem w katedrze św. Wojciecha. Rozkład Mszy św. w niedziele bez zmian godzinowych, a poniedziałek, wtorek i środa Msza św. z nauką dla wszystkich o g. 7.00, 12.00 i 18.00, z nauką dla dzieci o 16.30. W kościele o g. 7.00 i 12.00, a w Katedrze o g. 16.30 i 18.00.

Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca w niedzielę 16 grudnia o g. 16.00 w salce w domu parafialnym zapraszamy członków i sympatyków.

Wszystkich pielgrzymów, przyjaciół i sympatyków grupy pielgrzymkowej Adalbertus Prabuty-Susz zapraszamy na spotkanie opłatkowe w sobotę 15 grudnia o godz. 19:00 do domu parafialnego.

Od przyszłej niedzieli (16 grudnia) wracają Msze św. do Katedry    św. Wojciecha.

Opłatek wigilijny można od dziś otrzymać w Zakrystii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Henryka Stonio, śp. Teresa Brzozowska i śp. Marianna Filipkowska. „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.