Ogłoszenia parafialne 18 listopada 2018r.

„Osiemdziesiąte piąte urodziny, syt chwały i zaszczytów. Tu gadają, a ja idę przed tron sędziego z moją brzydką duszą.”

                                                                                                                   Czesław Miłosz

 

XXXIII  NIEDZIELA ZWYKŁA                18.11.2018r.

 

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Marka (13, 24-32):

„Jezus powiedział do swoich uczniów:

«W owe dni, po wielkim ucisku, „słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą spadać z nieba i moce na niebie” zostaną wstrząśnięte.

Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i „zgromadzi swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi po kraniec nieba”.

A od figowca uczcie się przez podobieństwo. Kiedy już jego gałąź nabrzmiewa sokami i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie te wydarzenia, wiedzcie, że to blisko jest, u drzwi.

Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec».”

 

OGŁOSZENIA:

Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej Rektora WSD DE ks. dr Sławomira Małkowskiego. Po każdej Mszy św. będą rozprowadzane „kalendarze seminaryjne na rok 2019”.

Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 4.850zł. Sumując ofiary z tac inwestycyjnych przez 11 m-cy uzbierało się 47 tys. zł. + 25 tys. zł. z kopert, co daje 72 tys. zł. Na kompletną instalację grzewczą kościoła wydaliśmy 90 tys. Różnica to 18 tys. zł. – tyle brakuje, aby spłacić całą inwestycje, najlepiej jeszcze w tym roku (inst. elektryczna -15 tys., inst. folii grzewczej i paneli grzewczych –  24 tys., izolacja podłogowa – 19 tys., panele podłogowe z akcesoriami – 32 tys. = 90 tys. zł.,). Od wtorku 13 listopada rozpoczęliśmy prace naprawcze dachu na wieży Katedralnej, a od jutra rozpoczynamy prace we wnętrzu Katedry – zbijanie tynku.

W dniach 19-24 listopada 2018r. w Katedrze nie będą odprawiane Msze św. ani inne nabożeństwa.

W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w czwartek – św. Cecylię – patronkę muzyki. Naszemu Panu Organiście składamy podziękowanie za jego służbę i pracę w Kościele. Jednocześnie życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo św. Cecylii naszemu Chórowi Parafialnemu i Zespołowi dziecięcemu. Chór swoim śpiewem uświetni czwartkową Mszę o godz. 18.00 – na którą serdecznie zapraszamy.

Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych – rocznicowych w sprawie rozliczenia Komunii św. za tydzień w niedzielę 25.11.2018r.  po Mszy św. o g. 11.30. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek  26.11.2018r. w kościele św. Andrzeja.

Pielgrzymka do Torunia na uroczystości związane z XXVII rocznicą powstania Radia Maryja odbędzie się 01.12.2018r. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy ulicy Łąkowej. Zapisy u Pani Heleny Niczyporuk, pod numerem 511 024 731.

Diecezjalny duszpasterz młodzieży Ks. Marek Piedziewicz zaprasza na czwarte Spotkanie Młodzieży Diecezji Elbląskiej, które odbędzie się w sobotę 24 listopada w elbląskiej Katedrze. Początek czuwania o godz. 20.00.  Zachęcamy młodzież naszej parafii do wzięcia udziału, a szczegółowe informacje i zapisy u Ks. Dawida.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.