Ogłoszenia parafialne 11 listopada 2018r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.11.2018

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Marka (12, 38-44):

„Jezus, nauczając rzesze, mówił: «Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok».

Potem, usiadłszy naprzeciw skarbony, przypatrywał się, jak tłum wrzucał drobne pieniądze do skarbony. Wielu bogatych wrzucało wiele. Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz.

Wtedy przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała na swe utrzymanie».”

OGŁOSZENIA:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach oraz Prabuckie Centrum Kultury i Sportu w ramach obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszają na akademię zatytułowaną „ Polskie drogi … do wolności”, która odbędzie się dzisiaj o godz. 17 w siedzibie Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu.

Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce pokutnej do sanktuarium św. Antoniego w Suszu. Wyruszy ona 17 listopada. Rozpocznie się o godzinie 8.00 w Kościele św. Andrzeja. Trasa pielgrzymki będzie przebiegała lasem, w Suszu będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza święta. Dla wszystkich zapisanych uczestników będzie zapewniony powrót busem.  Zapisy są przyjmowane w zakrystii.

Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w przyszłą niedzielę 18 listopada po Mszy św. o g. 10.00 w katedrze.

Rozprowadzane będą kalendarze seminaryjne na rok 2019 w przyszłą niedzielę 18 listopada po każdej Mszy św. oraz ogłaszamy za tydzień „tacę” na potrzeby WSD DE.

Nasz parafialny Oddział Akcji Katolickiej po raz trzeci organizuje Charytatywną Zabawę Andrzejkową. Zebrane środki zostaną przeznaczone dla naszego parafianina chorującego na zanik mięśni. Zabawa odbędzie się 1 grudnia bieżącego roku w Restauracji Malibu, koszt uczestnictwa to 100 zł od osoby. Zapisy i wpisowe u Pana Andrzej Słowińskiego (nr. kom. 668398853) do 18 listopada.

Pielgrzymka do Torunia na uroczystości związane z XXVII rocznicą powstania Radia Maryja odbędzie się 01.12.2018. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy ulicy Łąkowej. Zapisy u Pani Heleny Niczyporuk, pod numerem 511024731.

Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom formatu małego i dużego będą rozprowadzać przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas już za tydzień w niedzielę 18 listopada po każdej Mszy św.

100- Lecie Niepodległości Polski uczcimy dziś w następujący sposób:  o g. 12.30 – uroczystości przy Pomniku Pamięci na ul. Kwidzyńskiej, następnie Msza św. w katedrze o g. 13.00 oraz o g. 14.15 złożenie kwiatów pod Pomnikiem Kresowian na cmentarzu komunalnym przy ul. Parkowej. Zapraszamy.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janusz Cieciera, Kazimierz Graczyk i Jadwiga Sekścińska . „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.