Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa 29.03.2015.

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień i bezpośrednie przygotowanie do jak najlepszego przeżycia najważniejszych dni w roku dla każdego chrześcijanina dni Triduum Paschalnego, dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
 2. Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale zapraszamy na godz. 17:30.
 3. Ze względu na przygotowania do misterium i do Triduum w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. poranne i wieczorne będą w Kościele św. Andrzeja
 4. Zapraszamy serdecznie na Misterium Męki Pańskiej we wtorek na godz. 19:00 do Katedry.
 5. Grób i ciemnicę będziemy przygotowywać w środę od godz. 16:00. Zapraszamy chętnych do pomocy.
 6. Święte Triduum Paschalne rozpoczynamy Liturgią Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek 2 kwietnia o godz. 18:00 w Konkatedrze św. Wojciecha. Świętujemy ustanowienie sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy na pamiątkę pojmania i uwięzienia Pana Jezusa. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22:00.
 7. Wielki Piątek jest dniem Śmierci Chrystusa, dlatego też zachowujemy post ścisły. Nie jemy potraw mięsnych i spożywamy tylko jeden posiłek do syta. Zachęcamy do postu o chlebie i wodzie. Zapraszamy na adorację przy Ciemnicy od godz. 8:00. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża rozpocznie się o godz. 19:00. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu. Możliwość adoracji do godz. 22:00. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna do Bożego Miłosierdzia, odmówimy Koronkę bezpośrednio po zakończeniu Liturgii.
 8. Wielka Sobota jest jedynym dniem w roku kiedy nie sprawuje się sakramentów. Nie ma Boga, nie ma łaski. Zachęcamy do adoracji grobu pańskiego od 8:00 do 18:00. Nowenna do Bożego Miłosierdzia będzie na zakończenie adoracji o godz. 18:00. Poświęcenie pokarmów będzie w Katedrze o godz. 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 i na wioskach od godz. 9:00. Ofiary zbierane podczas poświęcenia pokarmów przeznaczone będą na sfinansowanie zestawu do projekcji tekstów i obrazów. W sobotę kancelaria będzie nie czynna.
 9. Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna się liturgią Wigilii Paschalnej w nocy z soboty
  na niedzielę o godz. 21:00. Spotykamy się przed kościołem na liturgii poświęcenia ognia następnie wniesiemy uroczyście Paschał – symbol Jezusa Zmartwychwstałego do Świątyni. Wysłuchamy dziejów naszego zbawienia i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Bardzo prosimy aby na tę nocną liturgię zabrać ze sobą świece. Na zakończenie, radość ze zwycięstwa nad śmiercią ogłosimy w Procesji Rezurekcyjnej. Z Procesją Rezurekcyjną pójdziemy przez miasto do kościoła św. Andrzeja. Nie będzie więc Rezurekcji o 6 rano.
 10. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. będą w następującym porządku: o g. 8:30 10:00, 11:30 i 18:00 w konkatedrze św. Wojciecha i o g. 13:00 w kościele św. Andrzeja. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30.
 11. W drugi dzień świąt będą sprawowane Msze św. jak w każdą niedzielę. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30.
 12. W tym tygodniu spowiadamy od poniedziałku do środy na każdej Mszy św. a w środę będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi do g 21:00 w kościele św. Andrzeja.
 13. Bóg zapłać za produkty przyniesione na koniec rekolekcji. Zrobiliśmy ok. 70 paczek. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na Caritas, na pomoc świąteczna dla potrzebujących.
 14. Od niedzieli 12 kwietnia Mszą św. o g. 18:00 rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy.
 15. Zapowiedzi przedślubne:Piotr Furman, kaw. zam. w Prabutach i Olga Aleksiewicz, panna zam. w Stańkowie, zapowiedź III. Bartłomiej Ćwikałowski, kaw. zam. w Jurata i Diana Bolechowska, panna zam. w Prabutach, zapowiedź III.
 16. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Danutę Jastrzębską i Genowefę Druzd.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.