Ogłoszenia parafialne 23 września 2018r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  23.09.2018

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Marka (9, 30-37):

„Jezus i Jego uczniowie przemierzali Galileę, On jednak nie chciał, żeby ktoś o tym wiedział. Pouczał bowiem swoich uczniów i mówił im: «Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Ci Go zabiją, lecz zabity, po trzech dniach zmartwychwstanie». Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać.

Tak przyszli do Kafarnaum. Gdy był już w domu, zapytał ich: «O czym to rozprawialiście w drodze?» Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali się między sobą o to, kto z nich jest największy.

On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: «Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich». Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: «Kto jedno z tych dzieci przyjmuje w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał».”

OGŁOSZENIA:

W tym tygodniu wszystkie Msze św. poranne i wieczorne, a także pogrzebowe i ślubne będą sprawowane w Konkatedrze św. Wojciecha.  W niedzielę 30 września Msze św. będą już odprawiane w dwóch świątyniach – kościele św. Andrzeja i w Konkatedrze św. Wojciecha –  według normalnego porządku.

Zapraszamy do udziału w II Wieczorze Chwały, który będzie dobrą okazją do tego aby pomodlić się własnymi słowami, adorować Jezusa i rozważać Pismo Święte. Odbędzie się on dziś, rozpoczęcie o godzinie 18.50 w Konkatedrze.

Akcja Katolicka zaprasza na swoje spotkanie – członków oraz tych którzy chcieli by się zaangażować. Spotkanie we wtorek 25 września o g. 19.00 w sali w domu parafialnym.

Spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych w czwartek 27 września o g. 18.30 w Konkatedrze św. Wojciecha.

Rycerze Kolumba zachęcają do podjęcia wspólnych prac remontowych na Cmentarzu przy ulicy Daszyńskiego. Wszystkich chętnych zapraszają w czwartek 27 września o godz. 17.00 na Cmentarz. Trzeba zabrać własne narzędzia.

Manewry Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych naszego powiatu odbędą się na budynku Konkatedry przy ul. Barczewskiego i ul. Jagotty. Podziwiać pracę strażaków będzie można w piątek 28 września w godzinach przedpołudniowych.

Ks. Abp Józef Kowalczyk, Prymas Polski Senior, a także były Nuncjusz Apostolski, odwiedzi naszą wspólnotę parafialną. Odprawi Mszę św. w naszej Konkatedrze i wprowadzi do niej relikwie św. Wojciecha  w najbliższą niedzielę 30 września o g. 13.00. Zapraszamy.

Misje Święte w naszej parafii rozpoczną się już za dwa tygodnie –  7 października i będą trwały przez cały tydzień do 14 października. Ćwiczenia duchowe poprowadzą u nas Księża Pallotyni. Wychodząc ze świątyni możemy zaopatrzyć się w program Misji Świętych.