Ogłoszenia parafialne 16 września 2018r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16.09.2018r.

„Mówiła dusza rozmodlona: w intencjach niechaj Jezus będzie naszym celem, w uczuciach naszą miłością, w słowie tematem; w działaniu – wzorem.”

św. Josemaría Escrivá

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Marka (8, 27-35):

„Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów: «Za kogo uważają Mnie ludzie?» Oni Mu odpowiedzieli: «Za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków». On ich zapytał: «A wy za kogo Mnie uważacie?» Odpowiedział Mu Piotr: «Ty jesteś Mesjasz». Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili. I zaczął ich pouczać, że Syn Człowieczy wiele musi wycierpieć, że będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; że zostanie zabity, ale po trzech dniach zmartwychwstanie. A mówił zupełnie otwarcie te słowa. Wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać. Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: «Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku». Potem przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: «Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je».”

OGŁOSZENIA:

Wszystkie Msze święte do 30 września (poranne, wieczorne, pogrzebowe i ślubne) będą sprawowane w Katedrze św. Wojciecha. Następna niedziela 23 września – również  wszystkie Msze św. w Katedrze.

Zapraszamy do udziału w koncercie fortepianowym dziś w naszej Katedrze o g. 19.00.

Rycerze Kolumba zachęcają do podjęcia wspólnych prac remontowych na Cmentarzu przy ulicy Daszyńskiego. Wszystkich chętnych zapraszają w czwartek 20 września o godz. 17.00 na Cmentarz. Trzeba zabrać własne narzędzia.

Zapraszamy do udziału w II Wieczorze Chwały, który będzie dobrą okazją do tego aby pomodlić się własnymi słowami, adorować Jezusa i rozważać Pismo Święte. Odbędzie się on za tydzień w niedzielę 23 września, rozpocznie się o godzinie 18.50 w Katedrze.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania roku I tzn. kl. VII Szkoły Podstawowej. Odbędzie się w czwartek  20 września po Mszy św.  o g. 18.00 w Katedrze.

We wtorek 18 września święto  św. Stanisława Kostki, jezuity, patrona Polski. W piątek 21 września święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Edwarda Stanisława Janiewicza, śp. Stanisławę Telega i śp. Roberat Hanas. „Wieczny odpoczynek….”