Ogłoszenia parafialne 9 września 2018r.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  09.09.2018r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Marka (7, 31-37):

„Jezus opuścił okolice Tyru i przez Sydon przyszedł nad Jezioro Galilejskie, przemierzając posiadłości Dekapolu.

Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok, z dala od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: «Effatha», to znaczy: Otwórz się. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić.

Jezus przykazał im, żeby nikomu nie mówili. Lecz im bardziej przykazywał, tym gorliwiej to rozgłaszali. I przepełnieni zdumieniem mówili: «Dobrze wszystko uczynił. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę».”

OGŁOSZENIA:

Dziś „taca” inwestycyjna. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy chcieli i mogli złożyć ofiary. Zakończyliśmy trzeci etap prac przy ogrzewaniu naszego kościoła,              a mianowicie izolacja podłogi pod ławkami. Koszt prac to 20 tys. zł. Od poniedziałku rozpocznie się ostatni, czwarty etap prac, montaż folii grzewczej. Dlatego też, od poniedziałku 10 września do piątku 14 września nie będą odprawiane ani Msze św. ani żadne nabożeństwa w kościele św. Andrzeja. Wszystkie Msze św. poranne i wieczorne będą sprawowane w konkatedrze św. Wojciecha. Wykonano także wg wskazań po kontrolnych PSP instalacje elektryczną ppoż. wyjść ewakuacyjnych w katedrze św. Wojciecha. Koszt 7 tys. zł.

Piąte z kolei w tym roku nabożeństwo fatimskie w ten czwartek 13 września, o godz. 19.00 Msza św. w katedrze św. Wojciecha po Mszy św. różaniec i procesja z figurą M.B. Fatimskiej do drzwi kościoła św. Andrzeja.

Rycerze Kolumba zapraszają do pomocy w pracach remontowych na Cmentarzu przy ulicy Daszyńskiego. Wszystkich chętnych do pielenia, czyszczenia nagrobków, ustawiania pomników i innych prac mających na celu przywrócenie nagrobkom eleganckiego wyglądu – zapraszamy w środę 12 września na godz. 17.00 na Cmentarz. Trzeba zabrać własne narzędzia.

Święto Podwyższenia Krzyża w piątek 14 września, a w sobotę 15 września wspomnienie M.B. Bolesnej.

Koło Łowieckie „Szarak” obchodzi w tym roku 70 –lecie swojego istnienia, bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Uroczystej Mszy św. ku czci św. Huberta    (w rytuale myśliwskim) sprawowanej w sobotę 15 września o godz. 13.00 w kościele św. Andrzeja za naszych zmarłych i żywych myśliwych i o pomyślność łowiectwa.

W imieniu PCKiS i swoim bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie fortepianowym w naszej katedrze św. Wojciecha w niedzielę 16 września o godz. 19.00.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Genowefę Staniewicz, śp. Józefę Jaroszewską i śp. Pawła Kantona. Dziś także IX rocz. śmierci śp. Bp-a Andrzeja Śliwińskiego, pierwszego biskupa elbląskiego. „Wieczny odpoczynek….”