Ogłoszenia parafialne 24 czerwca 2018r.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA    24 czerwca 2018r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (1, 57-66. 80):

„Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy jej sąsiedzi i krewni usłyszeli, że Pan okazał tak wielkie miłosierdzie nad nią, cieszyli się z nią razem. Ósmego dnia przyszli, aby obrzezać dziecię i chcieli mu dać imię ojca jego, Zachariasza. Jednakże matka jego odpowiedziała: «Nie, lecz ma otrzymać imię Jan». Odrzekli jej: «Nie ma nikogo w twoim rodzie, kto by nosił to imię». Pytali więc znakami jego ojca, jak by go chciał nazwać. On zażądał tabliczki i napisał: «Jan będzie mu na imię». I wszyscy się dziwili. A natychmiast otworzyły się jego usta, język się rozwiązał i mówił, wielbiąc Boga. I padł strach na wszystkich ich sąsiadów. W całej górskiej krainie Judei rozpowiadano o tym wszystkim, co się zdarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: «Kimże będzie to dziecię?» Bo istotnie ręka Pańska była z nim. Chłopiec zaś rósł i wzmacniał się duchem; a żył na pustkowiu aż do dnia ukazania się przed Izraelem.”

OGŁOSZENIA:

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o g. 17.30. Zapraszamy.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej już nie diakona Łukasza ale księdza Łukasza neoprezbitera, wikariusza parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Elblągu.

Podziękowania za festyn parafialny – Parafiadę,  kieruję do strażaków-ratowników naszej  JOSP, kieruję do pielęgniarek i ratowników medycznych z naszego szpitala, którzy wspólnie uczyli nas pierwszej pomocy, kieruję do Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu za rozstawienie sceny, namiotów i za nagłośnienie, kieruję do naszej Scholi parafialnej, kieruję do parafian, którzy ofiarowali ciasto, kieruję do wszystkich zaangażowanych przedstawicieli naszych grup modlitewnych: Caritas, Akcji Katolickiej, Rycerzy Kolumba, Odnowy w Duchu św. ,Żywego Różańca  i  Margaretek, ks. Cezaremu, dziękuję za złożone ofiary to kwota 2.047 zł.  przeznaczona na kolonie i wyjazdy wakacyjne dla dzieci z naszej parafii.

„Dzień Pokuty Narodowej”  organizowany z okazji 100-Lecia Niepodległości przypada w najbliższą sobotę 30 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej  Gietrzwałdzkiej. W łączności z pielgrzymami, którzy się tam zgromadzą, zapraszamy do  naszego kościoła św. Andrzeja  na g. 10.00 na wspólny różaniec połączony z adoracją Najśw. Sakramentu.

Od przyszłej niedzieli zmiana godzin odprawianych Mszy św. ze względu na wakacje  (lipiec i sierpień) i tak w  kościele św. Andrzeja  g. 7.00, 13.00 i 18.00 w Katedrze g. 9.00 i 11.00, Szpital  g. 15.00. W dni powszednie bez zmian.

W czasie wakacyjnym (lipiec, sierpień) kancelaria parafialna czynna w soboty od 9.00 do 12.00.

W niedzielę 1 lipca przywitamy nowego księdza wikariusza, którego Bp Elbląski skierował do pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej, neoprezbitera Dawida Krawca.

Po raz kolejny wyruszy do Jasnogórskiej Pani w Częstochowie  Elbląska Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymka jak co roku odbywać się będzie na przełomie lipca i sierpnia. Wszystkich zainteresowanych wyruszeniem w grupie Adalbertus Prabuty-Susz – zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę, 27 czerwca o godz. 18.30 w Kościele św. Andrzeja.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  śp. Tadeusz Pilip. „Wieczny odpoczynek….”