Ogłoszenia parafialne 8 kwietnia 2018r.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
CZYLI   MIŁOSIERDZIA BOŻEGO     8 kwietnia 2018r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Jana (20, 19-31):

„A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».

Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!»

Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę».

A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!» Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym».”

 

OGŁOSZENIA:

Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty informuje o rozpoczęciu prac remontowych na budynku kaplicy cmentarnej przy ul. Parkowej w dniu  9 kwietnia, których zakończenie przewiduje na  koniec lipca br. Wynika z tego, że w/w czasie różaniec za zmarłego będzie odmawiany tylko w dniu pogrzebu, bezpośrednio przed Mszą św. żałobną w kościele św. Andrzeja.

Odwiedziny chorych: ks. proboszcz w piątek 13 kwietnia od g. 9.00, a ks. Cezary w sobotę 14 kwietnia od g. 9.00.

Zbiórka ministrantów w niedzielę 15 kwietnia po Mszy św. o g.11.30 w Katedrze.

Mam zaszczyt poinformować, że nasza parafianka Anna Kurowska po odbytym przygotowaniu została dopuszczona do Stanu Dziewic Diecezji Elbląskiej. Uroczystej Konsekracji dokona Biskup Elbląski Jacek Jezierski w katedrze św. Mikołaja w Elblągu w sobotę 14 kwietnia br. o g. 16.00. Każdy kto chciałby wziąć udział w tej Uroczystości, może pojechać do Elbląga organizowanym przez parafię autokarem, należy się tylko zapisać w zakrystii.

Zebranie I grupy kandydatów przygotowujących się do bierzmowania w niedzielę 15 kwietnia po Mszy św. o g.10.00.

Kandydaci do bierzmowania roku II – spotykają się w czwartek 12 kwietnia        o godz. 17.00 w Kościele św. Andrzeja.

Jutro (poniedziałek 9 kwietnia) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przesunięta z powodu Świąt Paschalnych.

Niedziela Biblijna za tydzień 15 kwietnia 2018r.

Główny odpust ku czci św. Wojciecha w naszej parafii w niedzielę 22 kwietnia 2018r., suma odpustowa z udziałem Kanoników Pomezańskiej Kapituły Konkatedralnej o g. 18.00. W dniu odpustu tylko Msze św. o g. 7.00 i 8.30 w kościele św. Andrzeja pozostałe w katedrze św. Wojciecha.

Organizujemy pieszą Pielgrzymkę do św. Gaju na główne diecezjalne uroczystości ku czci św. Wojciecha. Pielgrzymka wyruszy 27 kwietnia około godziny 16.00              i 28 kwietnia dotrze na godzinę 15.00 na uroczystą Msze świętą w św. Gaju. Chętni do pielgrzymowania więcej informacji mogą uzyskać od   ks. Cezarego, u niego należy się też zapisywać.

ZAPRASZAMY  WSZYSTKICH CZŁONKÓW ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA MSZĘ ŚW.  12 .04.2018r. (czwartek)  O GODZ. 18.00. W KONKATEDRZE W INTENCJI WSPÓLNOTY ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM „MIRIAM”Z OKAZJI 10-LECIA ICH ISTNIENIA.

JEST TO MSZA OD NASZEJ WSPÓLNOTY „ŻYWEGO RÓŻAŃCA”.

NIE MOŻE NAS NA NIEJ ZABRAKNĄĆ !

W minionym tygodniu odszedł  do wieczności: śp. Grzegorz Strzelec.   „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia, Służba Liturgiczna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.