AUREOLA – od Stanisława do Karola

Od 30 stycznia br., w TVP ABC (dziecięcy kanał Telewizji Polskiej) przez kolejnych
13 tygodni w każdy piątek o godz. 15.40 będzie można oglądać filmy o najbardziej znanych polskich świętych i błogosławionych z serii „AUREOLA – od Stanisława do Karola”.

Filmy zostały zrealizowane przez Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK i TVP Kraków dzięki wsparciu i życzliwości wielu ludzi dobrej woli. W pracę nad tym projektem zaangażowali się znakomici artyści: autorką scenariuszy i dialogów jest Justyna Holm, muzykę do piosenek napisał Dariusz Janus, całość reżyserował Józef Mika, zdjęcia we wspaniałej scenografii Marii i Andrzeja Albinów realizował Jacek Fabrowicz. W rolę zakonnika Nikodema wcielił się Tadeusz Chudecki – aktor teatrów warszawskich, a lalki autorstwa Elżbiety Bień animowali aktorzy teatru Groteska z Krakowa.

W historii polskiej kinematografii jest to pierwsza taka produkcja adresowana do najmłodszych, dlatego bardzo gorąco proszę o pomoc w jej promocji poprzez poinformowanie wiernych w ogłoszeniach parafialnych o emisji filmów na antenie TVP ABC oraz zachęcenie do oglądania tych filmów z dziećmi i wnukami. Filmy adresowane są do dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

Serię AUREOLA zapowiada film o Świętej Rodzinie, w którym autorzy próbują wyjaśnić dzieciom, co to znaczy, że ktoś jest świętym lub błogosławionym, dlaczego niektórzy są beatyfikowani, a inni kanonizowani i dlaczego tak wielu świętych jest anonimowych. W serii zostali zaprezentowani: św. Jan Paweł II, św. Faustyna Kowalska, św. Kinga, św. Stanisław Kostka, św. Maksymilian Maria Kolbe, św. Jadwiga Królowa, św. Brat Albert, bł. Karolina Kózkówna, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Urszula Ledóchowska, św. Stanisław
ze Szczepanowa, bł. Edmund Bojanowski.

Filmy są również dostępne w formie książeczek z płytami DVD. Więcej informacji
w wydawnictwie PROMYCZEK (tel.: 18 443 44 00, 605 060 388) lub na stronie www.filmotekapromyczka.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.