Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Zwykła 15.02.2015.

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:

Poniedziałek      –        ul. Zamkowa i Kwidzyńska

Wtorek                 –        ul. Rynek

Środa                    –        ul. Barczewskiego

Czwartek             –        ul. Jagiełły 1, 2, 6, 11, 12, 14, 16, 26, 28, 32

Piątek                   –        ul. Jagiełły 18,20

Sobota        10:00          Julianowo, Halinowo, Kleczewo

                     15:30          ul. Jagiełły 22, 24

 1. We wtorek zapraszamy na spotkanie AK na godz. 18:30.
 2. 18 lutego, Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – okres czterdziestodniowego przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu poświęcamy popiół
  i posypujemy głowy na znak pokuty, Msze św. odprawiane będą w następujących godzinach: 7:00 i 11:00 w kościele św. Andrzeja, 16:30 i 18:00 w Konkatedrze.
 3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy, to znaczy rezygnujemy z potraw mięsnych i jemy tylko jeden posiłek do syta. Zachęcamy do post
  o chlebie i wodzie jako znak przebłagania i wynagrodzenia za swoje grzechy. Post nie obowiązuje oczywiście małych dzieci, osób w podeszłym wieku i chorych.
 4. Rekolekcje Wielkopostne będą w tym roku od 15 do 18 marca. Tym razem gościć będziemy w naszej parafii ks. dr Antoniego Balcerzaka ze Zgromadzenia Księży Salezjanów. Bardzo prosimy o modlitwę za ks. Rekolekcjonistę i za naszą wspólnotę parafialną o łaskę nawrócenia i przemiany serc.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w każdy piątek WP w konkatedrze: dla dzieci
  o godz. 16:30 i dla dorosłych o godz. 17:30. Dla młodzieży Droga Krzyżowa będzie
  w czwartek o godz. 19:00.
 6. Gorzkie Żale tradycyjnie śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 17:30.
 7. Kandydaci do sak. bierzmowania kl. III będą mieli zapowiedziany wcześniej egzamin
  w sobotę 21 lutego w salce o godz. 16:00.
 8. Rozpoczynamy kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa. Pierwsze spotkanie będzie w niedzielę 22 lutego o godz. 16:30 w salce przy kościele św. Andrzeja. Zapraszamy wszystkich, którzy zamierzają w tym roku zawrzeć związek małżeński.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Chyliński kawaler, zam. w Prabutach i Emilia Kąca panna, zam. w Kończewicach, zapowiedź III.                                                                    Piotr Kurpios, kaw. zam. w Prabutach i Dorota Szpocińska panna zam. w Prabutach, zapowiedź I,                                                                                                                           Mariusz Jarmósz, kaw. zam. w Stańkowie i Agata Aleksiewicz, panna zam. w Stańkowie, zapowiedź I
 1. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Wilna i Sokółki 1-3 maja 2015, koszt 400 zł, zapisy do końca marca, pierwsze spotkanie organizacyjne będzie 17 lutego o godz. 18:30 w Katedrze.
 2. Dnia 22 lutego (niedziela), o godz. 15:00 w parafii p.w. Św. Andrzeja Boboli w Iławie,
  ul. Lipowy Dwór; odbędzie się Msza Święta i spotkanie dla rodziców, którzy doświadczyli tragedii śmierci dziecka – w każdym wieku i każdych okolicznościach. Podczas Mszy Świętej homilię wygłosi ks. dr Sławomir Ałaszewski, diecezjalny duszpasterz rodzin diecezji pelplińskiej, od wielu lat zajmujący się duszpasterstwem rodzin po stracie dziecka. Po Mszy Świętej spotkanie przy kawie – będzie możliwość zadawania pytań, rozmowy z innymi rodzicami, z psychologiem a także podzielenia się swoim doświadczeniem związanym
  z przeżywaniem żałoby.
 3. Miejski Dom Kultury zaprasza na spotkanie z dr Leszkiem Żebrowskim historykiem
  w związku z Dniem Żołnierzy Niezłomnych 18 lutego o godz. 18:00.
 4. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Marię Warską.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.