Ogłoszenia parafialne 5.11.2017r., XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo „Wypominkowe” codziennie o g. 17.30, a Msza św. Zbiorowa za Zmarłych o g. 18.00. Zapraszamy.

Dobrowolne ofiary za kalendarze seminaryjne na rok 2018 wyniosły 1.728,50 zł. Wspólnota seminaryjna bardzo nam dziękuje. Bóg zapłać.

Na potrzeby naszego parafialnego „Caritas” w puszkach uzbierało się   264,50 zł. Bóg zapłać. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas w środę 8 listopada w g. 18.00-19.00 w sali katechetycznej.

Dziękuję wszystkim tym, którzy pomogli w zorganizowaniu Uroczystości Wszystkich Świętych z procesją, nabożeństwem za zmarłych i Mszą św. na cmentarzu przy ul. Parkowej i Daszyńskiego.

Dziękuję wszystkim występującym w „Litanii Miast” za wykonane utwory poetyckie i muzyczne wprowadzające nas w tematykę przemijalności ludzkiego życia.

Zapraszamy na „Msze świętą dla Mężczyzn” .Odbędzie się ona w czwartek     o godz. 18.00 w Kościele św. Andrzeja. W związku z tym nie będzie Mszy św. w Katedrze. Po Mszy świętej swoje spotkanie mają Rycerze Kolumba – serdecznie zapraszamy tych którzy chcieli by dołączyć do tej grupy mężczyzn.

Święto Odzyskania Niepodległości (99 Rocznica) w sobotę 11 listopada. Program jest następujący: 12.30 –  uroczystości okolicznościowe przy Pomniku Pamięci na ul. Kwidzyńskiej; 13.00 –  Msza św. za Ojczyznę Konkatedrze św. Wojciecha; 14.15 –  złożenie kwiatów przy Pomniku Kresowian na cmentarzu komunalnym przy ul. Parkowej. Zapraszamy do udziału.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ojca Tomasza Ewertowskiego – oblata, który opowie nam o misji Oblatów w świecie, a po Mszach będzie rozprowadzał Kalendarze na przyszły rok.

ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE!! W GRUPIE DRZEMIE SIŁA!!

Drodzy Parafianie! Tylko od Was zależy, czy Chór Parafialny, który działa od wielu lat, będzie istniał i nadal upiększał swoim  śpiewem  uroczystości i Święta celebrowane w naszych świątyniach. Z powodu braku osób śpiewających będziemy musieli zakończyć naszą działalność. Bolesne jest to, że w naszej parafii jest tak wiele osób posiadających bardzo ładne głosy, czego dajemy dowód w czasie śpiewów mszalnych, gdy pan organista jest nieobecny lub trwa Triduum Paschalne. Jeżeli leży Wam na sercu dobro naszej Parafii i macie ochotę chwalić Pana Boga trochę inaczej, głębiej – zapraszamy do wspólnej modlitwy przez śpiew. KTO ŚPIEWA, DWA RAZY SIĘ MODLI!

Próby Chóru odbywają się we czwartki o godzinie 18.45. w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy młodzież męską i żeńską oraz starszych. Górnej granicy wieku nie ma! Istnienie Chóru składamy w ręce Matki Bożej oraz w Wasze ręce i dobrą wolę!

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Skrzypek. „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.