Ogłoszenia parafialne 17.09.2017r. XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Informacja dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania roku II oraz ich rodziców. Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie dla Kandydatów i Rodziców odbędzie się 26 września w Kościele św. Andrzeja o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.

Dziś Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Dziennikarzom i pracownikom mediów dziękujemy za ich pracę i życzymy sił w służbie prawdzie.

Tydzień temu na „tacę inwestycyjną” zebraliśmy 5.700 zł. Bóg zapłać. Z „tac inwestycyjnych” w tym roku uzbierało się ok. 34 tys. zł., a wydaliśmy, jak informowaliśmy tydzień temu, ponad 41 tys. zł.

Spotkanie organizacyjne dla ministrantów i kandydatów do posługi przy Ołtarzu Pańskim odbędzie się za tydzień w niedzielę 24 września w katedrze po Mszy św. o godz. 11.30.

Śpiewaków i chórzystów zachęcamy do udziału w IX Warsztatach Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w tym tygodniu od piątku do niedzieli w Pasłęku. Rejestracja i zgłoszenia przez stronę internetową diecezji.

Dobrowolna zbiórka do puszek na potrzeby charytatywno-opiekuńcze dla naszego Parafialnego Zespołu Caritas za tydzień w niedzielę 24 września po Mszach św. W kościele i katedrze pojawiły się świeczniki wotywne przy obrazie i figurce Matki Bożej. Możemy zapalić świeczkę prosząc o coś albo dziękując za coś Maryi. Ofiara złożona przy tej okazji jest przeznaczona na potrzeby Caritas.

„Różaniec do granic” odbędzie się w Polsce w sobotę 7 października, szczegóły za tydzień.

II Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretek do sanktuariów św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach przewidziana jest na sobotę 14 października br. Szczegóły u P. Heleny Niczyporuk.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” dotyczący ustaw o planowaniu rodziny i ochronie płodu ludzkiego proponuje poparcie projektu przez dobrowolne złożenie podpisu na specjalnych kartkach, które będą wyłożone za tydzień; trzeba będzie podać nr pesel.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariannę Graczyk i śp. Ryszarda Bączkowskiego.