Ogłoszenia parafialne 11.06. 2017r. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa w naszej parafii codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

Podziękowania za przygotowanie i przeprowadzenie „Parafiady” kierujemy do naszych  parafialnych wspólnot i grup modlitewnych: Odnowy w Duchu Świętym, Akcji Katolickiej, Rycerzy Kolumba, Żywego Różańca, Zespołu Caritas, scholi dziecięco-młodzieżowej z dorosłymi osobami towarzyszącymi; dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Prabuty, a także Prabuckiemu Centrum Kultury i Sportu. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom.

Po raz pierwszy do sakramentu Pokuty w zeszły piątek i do sakramentu Eucharystii w zeszłą sobotę przystąpiło sto trzydzieścioro ośmioro dzieci z naszej parafii z III klasy szkoły podstawowej.

Msza Święta wieczorna w poniedziałek 12 czerwca wyjątkowo  będzie odprawiona w kościele św. Andrzeja, a nie w katedrze.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna w poniedziałek 12 czerwca i w środę 14 czerwca.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w ten czwartek 15 czerwca, porządek Mszy Świętych: 7.00, 8.30 i 18.00w kościele św. Andrzeja, a 10.00 w Katedrze św. Wojciecha. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyruszamy procesją z katedry na ulice naszego miasta do czterech ołtarzy i zakończymy przy kościele św. Andrzeja. Bardzo proszę o przystrojenie domów na trasie procesji. Od czwartku 15 czerwca do czwartku 22 czerwca trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy w tym czasie do udziału w wieczornych procesjach wokół świątyni.

Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę. Świętować będziemy na Mszy Świętej o godzinie 11.30.

Organizujemy Pieszą Pielgrzymkę do Susza z okazji uroczystości odpustowych ku czci św. Antoniego. Pielgrzymka wyruszy 13 czerwca we wtorek, o godzinie 13.45 spod kościoła św. Andrzeja i przejdzie około 12 kilometrów w dwóch etapach. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Koszt ubezpieczenia i przejazdu powrotnego wynosi 3 złote.

Zelatorki i Zelatorzy Róż Żywego Różańca wraz z ks. Proboszczem zapraszają chętnych parafian do udziału w wyjeździe modlitewnym do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie dnia 1 lipca 2017r. Koszt około 30 zł. w zależności od ilości uczestników. Wyjazd o godz. 8.00 powrót ok. 18.00.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Aleksander Buraczyński, śp. Józef Karolak i śp. ks. Henryk Czajczyk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.