Ogłoszenia parafialne 17.04. 2017r.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom Śpiewanej Drogi Krzyżowej „Ślad Losu” wykonanej w niedzielę 9 kwietnia w Katedrze św. Wojciecha. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przedstawienie Misterium Męki Pańskiej, którą mogliśmy oglądać i przeżywać we wtorek 11 kwietnia w Katedrze i na ulicach naszego miasta. Dziękujemy grupie dekoracyjnej za świąteczny wystrój świątyni, dziękujemy osobom biorącym czynny udział przy ołtarzu od Niedzieli Palmowej, aż do dziś.

Dziękujemy p. kościelnemu, p. organiście z chórem, przedstawicielom poszczególnych grup i wspólnot parafialnych: Akcji Katolickiej, Odnowie w Duchu Świętym, zespołowi Caritas, Rycerzom  Kolumba, katechetom, szafarzom, służbie liturgicznej, druhnom i druhom strażakom. Wszystkim składam serdeczne „Bóg zapłać”.

W II Dzień Świąt porządek niedzielny: godz. 7.00, 8.30, 13.00 i 18.00 w kościele św. Andrzeja, o godz. 10.00, 11.30 w katedrze św. Wojciecha. Taca z II Dnia Świąt przeznaczona będzie na potrzeby KUL-u.

Przez cały następny tydzień trwa Oktawa Wielkanocy, w tym czasie nie obowiązują żadne posty.

Komitet organizacyjny zaprasza mieszkańców i gości na otwarcie w Prabutach nowego ronda (skrzyżowanie ulic Kuracyjna, Chodkiewicza, Brzozowa i Obrońców Westerplatte), które będzie nosiło imię Generała Władysława Andersa. Poświęcenie odbędzie się w sobotę 22 kwietnia o godz. 12.00. Otwarcie ma zaszczycić swoją obecnością córka generała P. Anna Maria Anders oraz Wojewoda Pomorski P. Dariusz Drelich.

W Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia odbędzie się nasz Odpust parafialny ku czci św. Wojciecha. Porządek Mszy św. w tym dniu: 7.00 i 8.30 w kościele św. Andrzeja, pozostałe tzn. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00 w katedrze św. Wojciecha. Po Mszy św. o godz. 13.00 festyn parafialny (prosimy o ciasto na festyn). Msza św. o godz. 18.00 to koncelebra Pomezańskiej Kapituły Konkatedralnej. Słowo Boże w tym dniu będzie głosił ks. Tadeusz Kaczmarczyk misjonarz z Rosji, z miasta Swietłyj k/Kaliningradu.

Po wielu latach chcemy przywrócić zwyczaj pieszych pielgrzymek do Świętego Gaju. Gorąco zachęcamy dorosłych i młodzież do udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 28 i 29 kwietnia. Do 23 kwietnia przyjmujemy zapisy. Karty zgłoszeniowe można pobrać w zakrystii i kancelarii, i tam też je składać. Pytania można kierować do ks. Marka lub Cezarego.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Katarzynę Maksymiec i śp. Zofię Lizińską.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.