Ogłoszenia parafialne – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2017r.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w „Drodze Krzyżowej” i „Gorzkich Żalach”. „Droga Krzyżowa” w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30  a dla młodzieży o godz. 19.00. „Gorzkie Żale” w niedzielę o godz. 17.30.

     Parafialny Zespół Caritas organizuje w tym Wielkim Poście „Jajko Radości” z pomocą dla osób starszych i niepełnosprawnych. „Jajko Radości” będzie można odebrać już w przyszłą niedzielę 26 marca po każdej Mszy świętej. Pozostały jeszcze do nabycia świece wielkanocne.

Jutro (w poniedziałek) 20 marca przeniesiona z dzisiaj Uroczystość Św. Józefa. Naszą modlitwą ogarniajmy papieża seniora Benedykta XVI [Józefa  Ratzingera] i ks. bp. Józefa Wysockiego.

W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz XXV rocznica utworzenia Diecezji Elbląskiej. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji naszej diecezji. Modlić się będziemy w sobotę 25 marca o godz. 17.30 w Kościele Św. Andrzeja. Kolejne dziesiątki Różańca poprowadzą osoby z różnych wspólnot parafialnych.

W środę 22 marca o godz. 19.00 kolejna próba dla wykonawców „Misterium”.

Organizowana jest po raz drugi Prabucka Nocna Droga Krzyżowa – w nocy z 31 marca na 1 kwietnia (z piątku na sobotę). Zgłoszenia są wyłożone w przedsionku kościoła św. Andrzeja i katedrze św. Wojciecha. Prosimy o wrzucanie wypełnionych zgłoszeń do stojących obok pudełek. Szczegóły uczestnictwa na naszej stronie internetowej : http://parafia.prabuty.pl

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Jerzego Kurzanowskiego i śp. Anielę Jarzębską.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.