XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

• w środę, 14 sierpnia, wspomnienie Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, zakonnika i męczennika;
  • w czwartek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę, wszystkie Msze Święte będą odprawione w kościele parafialnym przy obrazie Matki Bożej Kazmirzeckiej – Pani Wołynia i Patronki Kresowian, podczas każdej Mszy Świętej błogosławieństwo ziół oraz wieńców żniwnych;
  • w sobotę, 10 sierpnia,  wspomnienie Świętego Jacka, zakonnika;

Dziś taca inwestycyjna.

Odnowiona została figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przy kościele parafialnym, dziękuję odnowicielom P. Antoniemu Klejnowskiemu, P. Krzysztofowi Pluta i ks. Mateuszowi. Bóg zapłać.

Odnowiliśmy stare drzwi (9.800zł.) i firma budowlana P. Mariana Andersa nieodpłatnie obsadziła je jako główne drzwi wejściowe na plebanię przy ul. Warszawskiej.

IV nabożeństwo fatimskie we wtorek 13 sierpnia po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy.

PCKiS zaprasza na Koncert Viva Musica w wykonaniu Krzesimira Dębskiego oraz solistów w dniu 15 sierpnia (czwartek) o godzinie 19.00 w naszej konkatedrze.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:   Patrycjusz Czapliński, kawaler i Magda Patrycja Zawilska, panna, oboje zamieszkali na terenie naszej parafii – zapowiedź I.

Kto by wiedział o przeszkodach występujących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.