XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.08.2024

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    4   SIERPNIA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek, 5 sierpnia, wspomnienie rocznicy poświęcenia Rzymskiej  Bazyliki Najświętszej Marii Panny ;
  • we wtorek, 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego;
  • w czwartek, 8 sierpnia, Wspomnienie Świętego Dominika, zakonnika, prezbitera;
  • w piątek, 9 sierpnia, Święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy. patronki Europy;
  • w sobotę, 10 sierpnia, Święto Świetego Wawrzyńca, diakona i męczennika;

Dziś przypada Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Taca inwestycyjna za tydzień w niedzielę 11 sierpnia.

Zachęcamy do modlitwy w intencji pielgrzymów,  którzy wyruszyli pieszo na Jasną Górę, w ramach XXXII Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej.

Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w czasie wakacji w sobotę 9.00-12.00. Nie dotyczy wezwania do chorego, oraz spraw związanych z pogrzebem. Prosimy o informację telefoniczną pod nr dyżurny 725 125 544, lub 55 221 86 46.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

• Przemysław Andrzej Piepenborn, kawaler, zamieszkały na terenie parafii pod wezwaniem Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Kwidzynie  i Kinga Tatara, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii – zapowiedź II.
  • Paweł Stolarski, cywilnie związany i Karolina Stolarska, cywilnie związana, oboje, zamieszkali na terenie naszej parafii – zapowiedź II.

Kto by wiedział o przeszkodach występujących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Lidia Woronko. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”