XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2024

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 6, 1 – 15)

Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego, czyli Tyberiadzkiego. Szedł za Nim wielki tłum, bo oglądano znaki, jakie czynił dla tych, którzy chorowali. Jezus wszedł na wzgórze i usiadł tam ze swoimi uczniami. A zbliżało się święto żydowskie, Pascha. Kiedy więc Jezus podniósł oczy i ujrzał, że liczne tłumy schodzą się do Niego, rzekł do Filipa: „Gdzie kupimy chleba, aby oni się najedli?” A mówił to, wystawiając go na próbę. Wiedział bowiem, co ma czynić. Odpowiedział Mu Filip: „Za dwieście denarów nie wystarczy chleba, aby każdy z nich mógł choć trochę otrzymać”. Jeden z Jego uczniów, Andrzej, brat Szymona Piotra, rzekł do Niego: „Jest tu jeden chłopiec, który ma pięć chlebów jęczmiennych i dwie ryby, lecz cóż to jest dla tak wielu?” Jezus zaś rzekł: „Każcie ludziom usiąść”. A w miejscu tym było wiele trawy. Usiedli więc mężczyźni, a liczba ich dochodziła do pięciu tysięcy. Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym; podobnie uczynił i z rybami, rozdając tyle, ile kto chciał. A gdy się nasycili, rzekł do uczniów: „Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło”. Zebrali więc i ułomkami z pięciu chlebów jęczmiennych, pozostałymi po spożywających, napełnili dwanaście koszów. A kiedy ludzie spostrzegli, jaki znak uczynił Jezus, mówili: „Ten prawdziwie jest prorokiem, który ma przyjść na świat”. Gdy więc Jezus poznał, że mieli przyjść i porwać Go, aby Go obwołać królem, sam usunął się znów na górę.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    28   LIPCA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek, 29 lipca, wspomnienie Świętej Marty, Marii i Łazarza;
  • w środę, 31 lipca, wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli, prezbitera;
  • w czwartek, 1 sierpnia, wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

W związku ze wspomnieniem Świętego Krzysztofa, patrona kierowców, dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy pojazdy i kierowców oraz modlimy się za wszystkich podróżujących. Prosimy, aby osoby, które chcą, aby poświęcić ich pojazd, po zakończeniu Mszy Świętej czekały przy nim na księdza.

Zachęcamy do modlitwy w intencji pielgrzymów,  którzy już wyruszyli pieszo na Jasną Górę, w ramach Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

W czwartek 1 sierpnia przypada 80-ta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym dniu módlmy się w intencji Ojczyzny oraz za poległych powstańców.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia. W I sobotę 3 sierpnia po porannej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a o godzinie 9.00 Msza Święta dla Wspólnoty Żywego Różańca w intencji Róży pod wezwaniem „Świętej Anny”

Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu za tydzień 4 sierpnia.

Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w czasie wakacji w sobotę, w godzinach: 9.00-12.00. Nie dotyczy wezwania do chorego, oraz spraw związanych z pogrzebem. Prosimy o informację telefoniczną pod nr dyżurny 725 125 544, lub 55 221 86 46.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

• Przemysław Andrzej Piepenborn, kawaler, zamieszkały na terenie parafii pod wezwaniem Świętego Wojciecha BM w Kwidzynie  i Kinga Tatara, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii – zapowiedź I.
  • Paweł Stolarski, cywilnie związany i Karolina Stolarska, cywilnie związana, oboje zamieszkali na terenie naszej parafii – zapowiedź I.

Kto by wiedział o przeszkodach występujących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień)
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544