XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 6, 30 – 34)

Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco”. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    21   LIPCA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek, 22 lipca, Święto Świętej Marii Magdaleny;
  • we wtorek, 23 lipca, Święto Świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
  • w środę, 24 lipca, Wspomnienie Świętej Kingi, dziewicy;
  • w czwartek, 25 lipca, Święto Świętego Jakuba, Apostoła, oraz Wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących;
  • w piątek, 26 lipca, Wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Marii Panny

Dziękujemy za ofiary złożone na wsparcie organizacyjne pielgrzymki i pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Jeszcze w tym tygodniu możemy składać intencje do skrzynki przy wyjściu z katedry.

Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w czasie wakacji w sobotę 9.00-12.00. Nie dotyczy wezwania do chorego, oraz spraw związanych z pogrzebem. Prosimy o informację telefoniczną pod nr dyżurny 725 125 544, lub 55 221 86 46.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów, z okazji Wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Bożena Limarowska, oraz śp. Kazimierz Zamiara ” Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień)
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544