XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 6, 7 – 13)

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. „Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien”. I mówił do nich: „Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich”. Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    14   LIPCA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek, 15 lipca, Wspomnienie  Świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
  • we wtorek, 16 lipca, Wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej;

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej księdza Jakuba Altmana, który wygłosi do nas Słowo Boże oraz będzie zbierał intencje modlitewne oraz ofiary do puszki na wsparcie organizacyjne pielgrzymki i pielgrzymów udających się na Jasną Górę.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mateusz Wojtaś, kawaler oraz Andżelika Wiertel, panna oboje zamieszkali na terenie naszej parafii – zapowiedź II

Kto by wiedział o przeszkodach występujących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Anna Jarzębska, śp. Alfred Zabawa i śp. Piotr Michalak . ” Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień)
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544