XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.07.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka(Mk 6, 1 – 6)

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: „Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?” I powątpiewali o Nim. A Jezus mówił im: „Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony”. I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

Oto słowo Pańskie.   

 OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    07   LIPCA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek, 8 lipca, wspomnienie Świętego Jana z Dukli;
  • w czwartek, 11 lipca, święto Świętego Benedykta, opata patrona Europy;
  • w piątek , 12 lipca, wspomnienie Świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  • w sobotę, 13 lipca, wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja  Świerada i Benedykta, XIw..

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów. 

            Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W czwartek 11 lipca przypada – Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Męczeństwa i Ludobójstwa Kresowian. Krwawa niedziela na Wołyniu 11 lipca 1943 roku to punkt kulminacyjny rzezi wołyńskiej, masowej eksterminacji polskiej ludności cywilnej na Wołyniu przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińską Powstańczą Armię (UPA) oraz ukraińską ludność cywilną; w tym dniu zaatakowano 99 miejscowości bestialsko mordując tysiące polaków. W imieniu Prabuckiego Stowarzyszenia Kresowiaków jak i swoim zapraszamy na wspólną modlitwę i złożenie  kwiatów oraz zniczy pod pomnikiem Pomordowanych na Kresach Wschodnich na cmentarzu komunalnym przy ul. Parkowej o godzinie 12.00.

W przyszłą niedzielę 14 lipca będziemy gościć księdza Jakuba Altmana, który wygłosi do nas Słowo Boże oraz będzie zbierał intencje modlitewne na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę; będziemy mogli także wesprzeć materialnie pielgrzymów składając ofiary do puszek.

Kancelaria parafialna w czasie wakacyjnym (w miesiącach lipcu i sierpniu) bądzie czynna w soboty w godzinach: 9.00 – 12.00. Nie dotyczy wezwań do chorego i spraw związanych z pogrzebem. Numery telefonów dyżurnych: 55 221 86 46 oraz 725 125 544.

            XXXIII Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę, koszt 250 zł. (może ulec zmianie) wyjazd  w niedzielę 14 lipca o godzinie 5.00, zapisy pod nr tel. 607 692 027 i 511 024 731, szczegółowy plan na afiszu.

Myślimy o utworzeniu nowej Róży Różańcowej, której patronowałaby „Błogosławiona Rodzina Ulmów”. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się do wspólnoty Żywego Różańca, bliższych informacji udziela opiekun wspólnoty ksiądz Piotr.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mateusz Wojtaś, kawaler oraz Andżelika Wiertel, panna oboje zamieszkali na terenie naszej parafii – zapowiedź I

            Kto by wiedział o przeszkodach występujących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

            W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Józef Adamkiewicz . ” Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień)
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544

www.parafia.prabuty.pl
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.