XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka(Mk 5, 21 – 34. 35b – 43)

Gdy Jezus przeprawił się z powrotem łodzią na drugi brzeg, zebrał się wielki tłum wokół Niego, a On był jeszcze nad jeziorem. Wtedy przyszedł jeden z przełożonych synagogi, imieniem Jair. Gdy Go ujrzał, upadł Mu do nóg i prosił usilnie: „Moja córeczka dogorywa, przyjdź i połóż na nią ręce, aby ocalała i żyła”. Poszedł więc z nim, a wielki tłum szedł za Nim i zewsząd na Niego napierał. Wtedy przyszli ludzie od przełożonego synagogi i donieśli: „Twoja córka umarła, czemu jeszcze trudzisz Nauczyciela?”. Lecz Jezus, słysząc, co mówiono, rzekł do przełożonego synagogi: „Nie bój się, wierz tylko!”. I nie pozwolił nikomu iść z sobą z wyjątkiem Piotra, Jakuba i Jana, brata Jakubowego. Tak przyszli do domu przełożonego synagogi. Widząc zamieszanie, płaczących i głośno zawodzących, wszedł i rzekł do nich: „Czemu podnosicie wrzawę i płaczecie? Dziecko nie umarło, tylko śpi”. I wyśmiewali Go. Lecz On odsunął wszystkich, wziął z sobą tylko ojca i matkę dziecka oraz tych, którzy z Nim byli, i wszedł tam, gdzie dziecko leżało. Ująwszy dziewczynkę za rękę, rzekł do niej: „Talitha kum”, to znaczy: „Dziewczynko, mówię ci, wstań!”. Dziewczynka natychmiast wstała i chodziła, miała bowiem dwanaście lat. I osłupieli wprost ze zdumienia. Przykazał im też z naciskiem, żeby nikt o tym się nie dowiedział, i polecił, aby jej dano jeść.

Oto słowo Pańskie.   

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    30   CZERWCA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • w  środę, 3 lipca, Święto Świętego Tomasza, apostoła;
  • w sobotę, 6 lipca, Wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i zakonnicy, misjonarka nazywana „Matką Afryki”, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów. 

            W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lipca. W I sobotę 6 lipca po porannej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a o godzinie 9.00 Msza Święta dla Wspólnoty Żywego Różańca w intencji Róży Różańcowej pod wezwaniem „Świętej Joanny Beretty Molla”

            Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu za tydzień 7 lipca.

Kancelaria parafialna w czasie wakacyjnym (w miesiącach lipcu i sierpniu) czynna będzie w soboty, w godzinach: 9.00 – 12.00. Nie dotyczy wezwań do chorego i spraw związanych z pogrzebem. Numery telefonów dyżurnych: 55 221 86 46 oraz 725 125 544.

            XXXIII Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę, koszt 250 zł. (może ulec zmianie) wyjazd  w niedzielę 14 lipca o godzinie 5.00, zapisy pod nr tel. 607 692 027 i 511 024 731, szczegółowy plan na afiszu.

Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków, PCKiS, oraz Gmina Prabuty zapraszają do wzięcia udziału w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Pamięci Kresowian, który odbędzie się 6 lipca. Początek o godzinie 14.00 „Drugi młyn”, przy drodze prowadzącej od drogi nr 521 do leśniczówki Gonty. Zapisy na stronie: www.elektronicznezapisy.pl

            Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

  • Szymon Hanas, kawaler i Paulina Czeszejko, panna, oboje zamieszkali na terenie naszej parafii – zapowiedź II.

            Kto by wiedział o przeszkodach występujących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

            W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wanda Suchecka . ” Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.