XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.06.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka(Mk 4, 26 – 34)

Jezus mówił do tłumów: „Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo”. Mówił jeszcze: „Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy? Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki podniebne gnieżdżą się w jego cieniu”. W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli ją rozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    16   CZERWCA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

• w  poniedziałek, 17 czerwca, wspomnienie  Świętego Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
  • w środę, 19 czerwca, wspomnienie  Świętego Romualda, opata;
  • w piątek, 21 czerwca, wspomnienie  Świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  • w niedzielę, 23 czerwca, Dzień Ojca. Życzymy wszystkim Ojcom zdrowia, na każdy dzień dużo radości oraz realizacji swoich pasji i pragnień, a także wdzięczności ze strony dzieci za wszelki trud, cierpliwość i ojcowską miłość. Szczęść Boże.

Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godzinie 17.30. Zapraszamy.

Kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę 19 czerwca, przepraszamy za utrudnienia. Zapraszamy w poniedziałek i sobotę.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Juliusz Złoch, kawaler, zamieszkały na terenie parafii pod wezwaniem Świętego Antoniego w Gdyni  i Adrianna Topolewska, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii – zapowiedź II.

Kto by wiedział o przeszkodach występujących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00